Dünya Haberleri

DÜNYA

  Videolu görüntüye 9 yıl

  Nurettin KURT/GİRNE
  18.10.2007 - 21:58 | Son Güncelleme: 18.10.2007 - 22:13

  Girne’de geçen yıl Yaşar Öz’e ait kumarhanede meydana gelen ve iki kişinin ölümüyle sonuçlanan baskınla ilgili davada karar çıktı. Mahkeme olaya karışan iki kişiye 9, bir kişiye de 10 yıl hapis cezası verdi.

  İki kişinin öldürüldüğü kumarhane baskının görüntüleri

   

  Yaşar Öz'ün adamını böyle rehin aldılar

   

   

  GİRNE'de yeraltı dünyasının ünlü ismi Yaşar Öz ile "Kürt Ahmet" lakaplı Ahmet Turgut’un oğlu İdris Melih Turgut’un adamları arasında çıkan ve iki kişinin ölümüyle sonuçlanan baskınla ilgili davada dün karar çıktı.

  Girne Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada Hakim, olayı Yaşar Öz’ün adamlarının başlattığına kanaat getirdiklerini, sanıkların olaydan sonra gösterdikleri davranışlarından dolayı lehine hükümler uyguladıklarını belirterek, iki kişinin ölümünden dolayı Melih Turgut’un 9 yıl, Akın Ulu’nun 9 yıl ve Necdet Kaan Kanmaz’ın ise 10 yıl hapis cezasına çarptırıldığını açıkladı.

   

  DÜĞÜNÜNDEN ÜÇ GÜN SONRA OLAY OLMUŞTU

  Susurluk sanıklarından Yaşar Öz, Kıbrıslı otelci bir ailenin kızı olan Nergis Öz’le olaydan üç gün önce evlenmiş, olayın çıktığı Grand Ruby Otel’de balayı yapmaya başlamıştı. Öz, Melih Turgut’a ait Deniz Kızı Casino da bir süre önce kumarda kaybettiği 490 bin dolar paranın ödenmesi konusunda konuşmak için davet etmişti. Turgut ile görüşme sırasında çıkan tartışma sırasında Öz'ün adamı Hüseyin Dönmez’in silahını çekmesi üzerine çatışma çıkmış olayda, Musa Çakmak ve Hüseyin Dönmez, ölmüştü.

   

  KUMARHANE TEMİZ ÇIKTI

  Öz, rulet masasında kaybettiği parayı ödememek için kumar masalarının hileli olduğunu iddia etmesi üzerine İngiltere'den gelen bir komisyon kumar masalarının temiz olduğuna dair mahkemeye bir rapor vermişti. Turgut, ifadesinde "Öz, kumarda para kazanınca alır, ancak kaybedince ödememek için her yolu dener" demişti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı