« Hürriyet.com.tr
Oynatma Listesi
EĞLENCE

Sünnet korkusunu 'Sübhaneke' ile gidermeye çalıştı

Yozgat Belediyesi tarafından düzenlenen '26. Geleneksel Toplu SünnetŞöleni' kapsamında, 90 çocuk Devlet Hastanesi'nde sünnet ettirildi.Belediye tarafından tahsis edilen araçla ikamet adreslerinden alınarakhastaneye getirilen çocuklar sünnet işleminin tamamlanmasının ardındantekrar geldikleri araçla evlerine bırakıldı.Hastaneye ailesi ve yakınları ile getirilen çocukların heyecanlıoldukları ve oldukça korktukları gözlenirken bazı çocuklar sünnet işlemibaşlamadan gözyaşlarına boğuldu. Bir çocuğun ise sünnet anındaSübhaneke duasını ağlayarak okuması dikkat çekti.Hastanede çocuklarıziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulunan Yozgat Belediye BaşkanYardımcısı Şahin Kılıçarslan, çocuklara çeşitli ikramlarda bulundu.Aileler, çocuklarının sünnet olarak erkekliğe ilk adımı attığınıbelirterek, “Çok mutluyuz Allah herkese bu duyguyu yaşatsın. Allaholmayana da çocuk nasip etsin. çok güzel bir duygu.” ifadelerinikullandı.Belediye Başkan Yardımcısı Şahin Kılıçarslan, 26. Geleneksel SünnetŞöleni kapsamında 90 çocuğun sünnet ettirildiğini söyledi. Kılıçarslan,şunları kaydetti: “Geleneksel sünnet şölenimize ailelerin oldukça yoğunilgisi oldu. bugün itibariyle 90 çocuğumuz sünnet olarak erkekliğe ilkadımını attı. Bizde burada çocuklarımızı ziyaret ederk onlara çeşitliikramlarda bulunduk. Sünnet olan çocuklarımız Bu yıl 16. sı düzenlenecekolan 16.Uluslararası Sürmeli Şenliklerinde 4 Ağustos Salı günükendileri için düzenlenecek şölenimizde gönüllerince eğlenecek. Buvesile ile ben tekrar hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum."
Yozgat Belediyesi tarafından düzenlenen '26. Geleneksel Toplu SünnetŞöleni' kapsamında, 90 çocuk Devlet Hastanesi'nde sünnet ettirildi.Belediye tarafından tahsis edilen araçla ikamet adreslerinden alınarakhastaneye getirilen çocuklar sünnet işleminin tamamlanmasının ardındantekrar geldikleri araçla evlerine bırakıldı.

Hastaneye ailesi ve yakınları ile getirilen çocukların heyecanlıoldukları ve oldukça korktukları gözlenirken bazı çocuklar sünnet işlemibaşlamadan gözyaşlarına boğuldu. Bir çocuğun ise sünnet anındaSübhaneke duasını ağlayarak okuması dikkat çekti.Hastanede çocuklarıziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulunan Yozgat Belediye BaşkanYardımcısı Şahin Kılıçarslan, çocuklara çeşitli ikramlarda bulundu.

Aileler, çocuklarının sünnet olarak erkekliğe ilk adımı attığınıbelirterek, “Çok mutluyuz Allah herkese bu duyguyu yaşatsın. Allaholmayana da çocuk nasip etsin. çok güzel bir duygu.” ifadelerinikullandı.

Belediye Başkan Yardımcısı Şahin Kılıçarslan, 26. Geleneksel SünnetŞöleni kapsamında 90 çocuğun sünnet ettirildiğini söyledi. Kılıçarslan,şunları kaydetti: “Geleneksel sünnet şölenimize ailelerin oldukça yoğunilgisi oldu. bugün itibariyle 90 çocuğumuz sünnet olarak erkekliğe ilkadımını attı. Bizde burada çocuklarımızı ziyaret ederk onlara çeşitliikramlarda bulunduk. Sünnet olan çocuklarımız Bu yıl 16. sı düzenlenecekolan 16.Uluslararası Sürmeli Şenliklerinde 4 Ağustos Salı günükendileri için düzenlenecek şölenimizde gönüllerince eğlenecek. Buvesile ile ben tekrar hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum."
GÜNCELLENME04.08.2015 - 10:04
YAYIN03.08.2015 - 14:02
DETAYLARI GÖSTER