« Hürriyet.com.tr
Oynatma Listesi
ÖZET

Gündem 24 - (16.01.2019)

İşte Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

CESETLER HER YERDE

Kenya'nın başkenti Nairobi'de lüks bir otele silahlı ve bombalı saldırı düzenlendi. en az 15 kişinin hayatını kaybettiği, olayın ardından bölgede durumun kontrol altına alındığı belirtilen saldırının görüntüleri kan dondurdu.

CADDELER SOKAKLAR GÖLE DÖNDÜ

Adana'da gece yarısı etkili olan yağmur nedeniyle, bazı caddeler ve sokaklar göle döndü, evlerde su baskını yaşandı. Çok sayıda araç da yolda kaldı.

 KEMER'DE ÜRKÜTEN GÖRÜNTÜ

Antalya’nın Kemer ilçesinde fırtına, mezarlıkta bulunan iki çam ağacını devirdi. Devrilen ağaçların kökleri mezar taşlarını yerinden oynattı. Elektrik tellerinin de zarar gördüğü fırtınada mahallede uzun süre elektrik kesintisi yaşandı.

VERGİ MUAFİYETİ DEVAM EDECEK

TESK Başkanı Palandöken; "E-ticaret yapan ev kadınlarına müjde. İnternetten satış yapanlar vergi muafiyetini kaybetmeyecek. Ev kadınlarına 30 bin TL’ye kadar vergi muafiyeti devam edecek. Evde küçük çaplı üretim yapan kadınlara mikro kredi verilsin" açıklamasında bulundu.

iPHONE'LARDA LİGHTNİNG KABLO TARİH OLUYOR!

Apple'ın yıllardır iPhone, iPad ve iPod Touch modellerinde kullandığı ve bir standart halini alan lightning girişi bu yıl tanıtılacak yeni model iPhone'larla tarih oluyor.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER