Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Video oynatan gözlük

  hurriyet.com.tr
  08 Kasım 2009 - 17:20Son Güncelleme : 08 Kasım 2009 - 05:50

  Geliştirilen özel bir gözlük sayesinde kullanıcılar artık videoları gözlüğüyle izleyecek.

  Günümüzde filmleri TV ekranlarında izlemek isteyen kullanıcıların artık bir opsiyonu daha var: Mobil cihazlar... Başta cep telefonları olmak üzere birçok mobil cihaz sayesinde artık kullanıcılar videolarını diledikleri yerde izleyebiliyor.

  Ancak videoları İphone ve benzeri telefonlarda izleyen kullanıcıların ortak bir derdi var: O da küçük ekranda videoları izlemenin güçlüğü...

  Fakat geliştirilen özel bir gözlük sayesinde artık kullanıcılar video seyrederken gözlerini bu mobil cihazların küçük ekranlarına odaklamak zorunda kalmayacaklar. Vuzix isimli bir firmanın ürettiği Wrap video gözlüğü, kullanıcıların video filmlerini ekranlara bakmalarına gerek olmadan izlemelerini sağlayacak.

  Standart bir gözlükten farklı olarak kullanıcıların video görüntülerini izlemelerini sağlayan Wrap video gözlüğü, DVD player, bilgisayar, oyun konsolları ve elbette birçok mobil cihazla tam uyumlu olarak çalışabiliyor  ve bu cihazlarlarda oynatılan video aynen bu gözlüğe aktarılabiliyor.

  3 farklı modeli bulunan bu özel gözlük ile kullanıcılar videoları çok daha yüksek çözünürlükte ve rahatça izleyebilecek.

  Bu özel gözlüğün fiyatı ise 200 dolardan başlıyor.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜKTE 100 MÜTHİŞ FOTOĞRAF KARESİ

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı