« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Vicente Amigo

CRR
30.05.2011
20:00

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Paco De Lucia’nın veliahtı…

1967’de Sevilla’da doğan Vicente Amigo,  sekiz yaşındayken Juan Muñoz (El Tomate) ve Merengue de Córdoba tarafından flamenko müziği ile tanıştırılır.

Vicente Amigo, Juan Munoz ve Merengue de Córdoba ile birlikte küçük salonlarda çalmaya başlar. Manolo Sanlucar ile 5 yıl çaldıktan sonra, El Pele ile birlikte «Poeta de Esquinas Blandas (Yumuşak Köşelerin Şairi)» albümünü çıkarır. 1989 yılında kariyerini tek başına sürdürmeye karar verdikten sonra, Festival Nacional del Cante de las Minas de la Unión’a katılıp gitar dalında birincilik ödülünü alır. Ardından da Extremadura Uluslararası Yarışmasını kazanır. Flâmenko gitarının en iyi temsilcisi olduğuna inanılınca, Mayıs 1989da Cordoba Ulusal Flamenco Yarışması’nda Ramón Montoya ödülüne layık görülür.

Camarón de La Isla ile birlikte «Soy Gitano (Çingeneyim)» albümünde çalan Vicente Amigo,  1991de Bob Dylan, Keith Richards, Phil Manzanera, Joe Cocker gibi isimlerin de katıldığı Sevilladaki Uluslararası «Leyendas de la Guitarra (Gitar Efsaneleri)» festivalinde Paco de Lucía ile birlikte, flamenkonun temsilcisi olarak katılır.Aynı yıl ilk solo albümü "De Mi Corazón Al Aire (Yüreğimden Göğe)" yayınlanır. Ardından Rafael Alberti’ye adadığı "Concierto Flamenco Para Un Marinero En Tierra (Karadaki Bir Denizci için Flâmenko Konseri)" albümünü çıkarır. 1992 Martinica Festivali’nde Stanley Jordan ile aynı sahneyi paylaştıktan sonra Milton Nascimento, Wagner Tiso, Al Di Meola, Joáo Bosco gibi isimlerle birlikte çalışmaya başlar.

NE KADAR: 1. Kategori: 56,00 TL, 2. Kategori: 45,00 TL, 3. Kategori: 34,00 TL, 4. Kategori: 23,00 TL


Bunları da Beğenebilirsiniz