Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Vicdansızlık bu!

Kayserispor-Fenerbahçe maçından önce yaşanan bir olay ülkemizdeki fanatikliğin ne denli tehlikeli boyutlara ulaştığını gözler önüne serdi. 4 yaşındaki bir minik taraftar, üzerinde Fenerbahçe forması var diye tribünden atılmak istendi. Fanatiklerin öfke saçtığı küçük çocuk korkudan ağladı. Bu gelişmelerin ardından Türkiye Futbol Federasyonu resmi twitter hesabından bir açıklama yaptı.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

İşte Türkiye Futbol Federasyonu'nun yaptığı açıklama;

Vicdansızlık bu

ÜNİVERSİTELİ KAYSERİSPORLULAR GRUBU!

Görüntülerden verilen tepkinin ilk olarak çocuğa gösterilen bir tepkiymiş gibi anlaşılıyor olsa da, aslında veirlen tepki, içimizdeki öfke şehrine ihanet edenlere, yani memleketine sahip çıkıp çocuğuna memleket aşkını aşılamaktan aciz kalmış ve buna rağmen İstanbul sempatizanlığını bu durumdan vicdanen rahatsız olan insanlar karşısında sergileyen ve buna göz yumarak verise olan babalaradır. Özellikle belirtmek isteriz ki bu tepkiyi en çokta şikeden beraat edip, vicdanlardan müebbet yemiş bir başkanın yönettiği takımın taraftarlarının sergilemesi de ayrı bir ironi, ayrı bir komedidir.

4 YAŞINDAKİ ÇOCUĞA TEPKİ!
Süper Lig'de geçtiğimiz hafta sonu oynanan Kayserispor-Fenerbahçe maçı öncesi ev sahibi takımın tribünlerinde bir kavga yaşanmıştı. Kavganın nedeni dün ortaya çıktı.
Karşılaşmayı babası ile birlikte izlemeye gelen 4 yaşındaki bir çocuk, üzerinde Fenerbahçe forması olduğu için Kayserili bazı taraftarların tepkisine maruz kalmıştı. 
Adının Recai olduğu iddia edilen Kayserispor formalı bir taraftar küçük çocuğa bağırıp çağırdı ve tribünden çıkarılmasını istedi. Bir ara çocuğun üzerine yürümeye kalkan Kayserisporlu taraftar, yanındakilerin araya girmesi sonucu durduruldu. 
Sarı kırmızılı tribünlerde amigoluk yaptığı bildirilen Recai adlı taraftarın bu öfke dolu hareketleri, belki de hayatında ilk kez bir futbol maçı izlemeye gelen küçük çocuğu ağlattı.

Lig TV'de yayınlanan bu görüntüler özellikle Fenerbahçe taraftarları arasında büyük tepki yarattı. Görüntüler, sosyal medyada günün en çok tartışılan paylaşımları arasında yer alırken, Fenerbahçe taraftarları yönetime küçük çocuğu Kadıköy'deki bir maçta ağırlamaları çağrısında bulundu.


Bunları da Beğenebilirsiniz