« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Vicdanın rahat mı?

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Metin Seval’in uydurma penaltısına Adanaspor da şaşırdı

İki takımın taraftar ve futbolcularının dostluk gösterisi ile başlayan maçı gerginliğe sürükledi. İşaret ettiği 5 dakikalık uzatmayı 7 dakikaya çıkardı, çaldığı düdükle Antalyaspor'un 2 puanını yaktı.

HAKEMİN MARİFETİ

Adana deplasmanında galibiyeti kaçıran Antalyaspor'da, maçın hakemi Metin Seval'e büyük öfke var. Hakem Seval, 5 dakika işaret edip 7 dakika uzattığı maçın son anında verdiği uydurma penaltı ile Antalyaspor'un 2 puanını yakarken, İki takımın taraftar ve futbolcularının dostluk gösterisi ile başlayan karşılaşmanın gerginlik içinde bitmesini sağladı. Seval'in penaltı kararı, Antalyaspor'u çileden çıkardığı gibi Adanasporlu taraftar ve futbolcuları da şaşkına çevirdi.

ÜNAL ŞAŞTI KALDI

Adanaspor karşısında 88'inci dakikada Uğur'un golü ile 1-0 öne geçen kırmızı beyazlılar, normal sürenin bitiminden 7 dakika sonra Adana lehine verilen uydurma penaltı ile galibiyeti kaçırmanın üzüntüsü içinde. Teknik Direktör Metin Ünal, ‘‘Şimdiye kadar bir maçın 7 dakika uzatıldığını, en önemlisi bir hakemin, uzatmada işaret ettiği sürenin üzerine çıktığını hiç görmemiştim. Hakemi vicdanı ile başbaşa bırakıyorum. Yaptığı doğru ise söyleyecek sözüm yok’’ dedi.

ÇİRKİNLEŞTİRDİ

Ünal, şöyle devam etti: ‘‘İki takım taraftarlarının dostluk gösterisi maçtan önce güzel bir atmosfer oluşturmuştu. İkinci yarı bizim fizik kondisyon üstünlüğümüz ön plana çıktı ve Adanaspor'a zor anlar yaşattık. Uğur ile 1-0 öne geçmiştik ama, maalesef aklımın almadığı şekilde 7 dakika oynanan uzatmada Cenk'in kendisini yere atması penaltı olarak değerlendirildi. Sitemde bulunmak istemiyorum ama maçın neticesini etkileyen hatalar bu kadar ucuz olamaz.’’

Öztürk'ün öfkesi

Maçtan sonra hakem Metin Seval'in yanına giderek ‘‘Vicdanın rahat mı hocam’’ diyerek tepki gösteren Teknik Direktör Metin Ünal'ın yardımcısı M.Ali Öztürk, ‘‘Futbolcuların alınterinin bu kadar ucuz harcandığını görmedim’’ dedi. Öztürk, ‘‘Önce aleyhimize ucuzundan ve en tehlikeli yerlerden frikik atışları, sonra 5 dakika gösterip 7 dakika oynattığı uzatmalar, en sonunda da uydurma bir penaltı. Adanaspor, penaltıyı da kaçırmış olsa acaba hakem Metin Seval o zaman ne yapacaktı, işte onu merak ediyorum’’ diye konuştu.

Dokunsam yanmazdım

Antalyaspor'un tecrübeli defans oyuncusu Nuri, hakem Seval'in penaltı kararı verdiği pozisyonda Adanasporlu Cenk ile hiç bir temasının olmadığını söyledi. Kırmızı beyazlı futbolcu, ‘‘Cenk ile aramdaki mesafe yakındı, ancak hiç dokunmadığım halde kendisini yere bıraktı. Dokunsam da kendisini yere atıp penaltı kazansa yanmazdım. Bu kadar ucuz penaltı görmedim’’ dedi.

Adana Uğur'u

Adana deplasmanı, Antalyasporlu Uğur'a uğurlu geliyor. Genç futbolcu, geçtiğimiz sezon da ilk golünü deplasmanda Adanaspor'a atmış ve Antalyaspor o maçtan 2-1 galip ayrılmıştı. Uğur, bu sezon da ligdeki ilk golünün sevincini Adanaspor ağlarını havalandırarak yaşadı. Ancak hakem Metin Seval'in Antalyaspor aleyhine verdiği penaltı yüzünden bu sevinci 9 dakika sürdü. Uğur, ‘‘Attığım 3 puanlık gol, hakemin sayesinde sadece berabere kalmamızı sağladı’’ diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz