SAMSUN HABERLERİ

Vezirköprü Meslek Yüksekokulu'na dolmuş hattı açıldı

AA / İrfan Ağca
25.02.2016 - 13:33Son Güncelleme :
AA / İrfan Ağca

SAMSUN (AA) - Ondokuz Mayıs Üniversitesi Vezirköprü Meslek Yüksekokulu'na taksi dolmuşlar çalışmaya başladı.

SS 73 Nolu Vezirköprü Dolmuş ve Taksiciler Kooperatif Başkanı Serdar Ataman, yaptığı açıklamada, daha önce hatta dolmuş seferlerinin öğrenciler tarafından kullanılmayınca kapatılmıştığını belirtti.

Hattın öğrencilerin talebi üzerine tekrar faaliyete geçirildiğini bildiren Ataman, "Taksi dolmuş hattı önem arz ediyor. Merkeze uzak ve geceleri ıssız olan yollarda öğrencilerimizin güvenliği için, son derse kadar burada kendilerini bekleyen bir taksi dolmuş olacak" dedi.

Vezirköprü Meslek Yüksekokulu Müdürü Gonca Özdemir Tarı ise dolmuş hattının tekrar faaliyete geçmesinde katkı sağlayanlara teşekkür ederek, "Öğrencilerimizin konforu, özellikle ikinci öğretimde öğrenim gören öğrencilerimizin güvenliği açısından olumlu bir adım. Bu hattın merkeze uzak okulumuzun ulaşımını rahatlatacağını düşünüyorum" diye konuştu.

Çınar Ağacı durağından her gün saat 08.00'de başlayacak taksi dolmuş seferleri, Kuru Çeşme ve üniversite güzergahında çalışacak. Taksi dolmuşlar, saat 22.30'a kadar dönüşümlü olarak faaliyet gösterecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden Vezirköprü Meslek Yüksekokulu'na dolmuş hattı açıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 13 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vezirköprü Meslek Yüksekokulu'na dolmuş hattı açıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı