« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Veysel

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Ziya ŞENGÜL

Yazı başlığımı Karabük kalecisi için kullanmak istedim. Çünkü F.Bahçe, maç boyunca 100 tane kenar orta yaptıysa, 99'u Veysel'in ellerinde kaybolup gitti. Bir iki tane de karşı karşıya gol olabilecek pozisyona izin vermedi. Ve de Karabükspor'un F.Bahçe karşısında direnmesine en büyük moral dopingi oldu. Karabükspor'un F.Bahçe karşısındaki futbolunu ayakta alkışlıyorum. Maçın dörtte üçlük bölümünde 10 kişi oynamalarına rağmen, F.Bahçe'den futbol olarak da, sahanın her tarafındaki inanç görüntüsü olarak da üstündü. Bu takım nasıl ligin dibine düşmüş hayretler içinde kaldım.

Şimdi gelelim bu maça kadar lider olan F.Bahçe'ye. Böylesine anlamsız, böylesine gayeden uzak, hedefini unutmuş bir lider takım hiç görmedim. Bu maçta Löw yanlış adamların başındaydı. Daha önceki maçlarda Moshoeu, Baliç ile Moldovan'a yakın oynayıp gol attıran ve atan olurken, Löw G.Afrikalı bu futbolcuyu Karabükspor karşısında Högh ile Uche'nin önünde ön libero oynattı. Hadi diyelim ki bu düşünce maçın başında doğruydu. İyi güzel de 10 kişi kalmış Karabük karşısında Moshoeu'nin Högh ve Uche'nin önünde çakılı kalmasına bir türlü anlam veremedim.

Futbolsuz görüntü

F.Bahçe tüm hatlarıyla inanılmaz futbolsuz bir görüntü sergilerken, seyredenleri şaşkına çevirip koskoca bir ayıp etti. Eğer F.Bahçe bu şekilde durarak oynar, rakip takımlar topu ayağına aldıktan sonra müdahale etmeye kalkarsa, acemiler mangasına döner.

F.Bahçe'nin gol ümitleri Moldovan ve Baliç değil gol pozisyonuna girmek, yerlerde süründüler dersek abartmamış oluruz. Kısacası F.Bahçe, Samsun ve Karabük'te kaybettiği puanları daha sonraki maçlarda çok arayacak. Bir kaç maçını beğenip F.Bahçe'yi göklere çıkardık ya, evet şimdi kalanlarımız bu Fener'i seyrederken sıkıntıları da beraberinde yaşıyor. Daha doğrusu ızdırap çekiyor, ızdırap. F.Bahçe bu maçta da kaybettiği puanlarla karaları bağlayıp, G.Saray maçını düşüne dursun. Hep birlikte o maçı ve sonucunu bekleyip göreceğiz.
Bunları da Beğenebilirsiniz