« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Vettel'in hayali Ferrari

Son Formula 1 Dünya Şampiyonu Sebastian Vettel, Ferrari'nin direksiyonuna geçebilmek için cebinden para ödemeye hazır olduğunu belirtti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Son Formula 1 Dünya Şampiyonu Sebastian Vettel, Ferrari hayalleri kuruyor. Alman pilot, Ferrari'nin direksiyonuna geçebilmek için cebinden para ödemeye hazır olduğunu söyledi.

Sebastian Vettel, geçen sezon nefesleri kesen bir mücadele sonrası, Formula 1 tarihinin en genç dünya şampiyonu unvanını elde etmişti. Vettel'in bu başarısında, kendisine çok iyi bir otomobil sunan Red Bull'un payı da büyüktü. Tüm bu başarılara rağmen Vettel'in gönlünde yatan aslan ise Ferrari...

Alman pilot, Red Bull'da çok mutlu olduğunu söylemekle birlikte, kırmızı otomobilin direksiyonuna geçmek için cebinden para ödemeye hazır olduğunu ifade etti.

Genç pilot yaptığı açıklamada, "Ferrari'ye katılmanın hayallerini kuruyorum. Kırmızı otomobilin direksiyonuna geçebilmek için, Fernando Alonso'ya gerekirse bir yıllık maaşını ödemeye hazırım" diye konuştu.

Kariyerine başladığı günden bu yana en büyük hayalinin, Ferrari ile Monza pistinde yarış kazanmak olduğunu vurgulayan Vettel, Red Bull pilotu olmasına karşın, birçok İtalya’nın kendisini desteklediğini de savundu.

Vettel, sadece kendisinin değil, Formula 1'deki tüm pilotların birgün Ferrari adına yarışmayı hayal ettiğini de öne sürdü.

 

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz