« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Vettel'e karşı dikkatli olmalıyız"

McLaren Mercedes pilotu Lewis Hamilton, Britanya Grand Prix’si öncesi Red Bull pilotu Sebastian Vettel’in sezonu domine edebilecek ritme kavuştuğunu belirterek, dikkatleri olmaları gerektiğini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Britanya Grand Prix’si öncesinde Daily Mirror’a konuşan 27 yaşındaki İngiliz pilot, ‘Vettel’ e karşı dikkatli olmalıyız çünkü sezonun geri kalanını domine edebilir. Geçtiğimiz yarıştaki ritmi inanılmazdı. Yaklaşık 10 turda 20 saniye gibi bir fark yakaladı’ ifadelerini kullandı.

turkiyef1.com'un haberine göre; Hamilton, McLaren Mercedes’in Silverstone için bazı güncellemeler yapacağını belirterek, ‘Simülatörde araç iyi bir performans gösteriyor. Umarım yarışta da araç iyi bir performans gösterir ve kendi evimde seyiricilerimi mutlu ederim’ dedi.

Red Bull takımının Avrupa Grand Prix’ine getirdiği güncellemelerle RB8’ in yeniden en hızlı araç haline geldiği konuşuluyor. Sky Sports F1 köşe yazarı Mark Hughes da bu iddiaları destekliyor. Hughes, ‘Red Bull’un son iki yarışta temposu belirgin bir şekilde arttı. Montreal’de değişen arka süspansiyon, frenler ve tekerlek göbekleri, Valencia’ a da yeniden gözden geçirilen arka karoser, aerodinamik yapıda önemli iyileştirmeler sağladı’ diye yazdı.

Hughes ayrıca Red Bull takımının geçtiğimiz yarışta yakaladığı temponun, lastik ve pist yüzeyine bağlı yani Valencia pistine özel bir durum olmaması durumunda yakalanan bu ritmin, takımın 2011’ de kaldığı yerden devam edeceğinin bir işareti olabileceğini söyledi.

Red Bull’un Alman pilotu Sebastian Vettel, Valencia’da koşulan son yarışta aracındaki alternatör sorunu nedeniyle yarış dışı kalmasına rağmen yakaladığı yarış temposuyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.


Bunları da Beğenebilirsiniz