« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Vettel Ferrari'ye gitmiyor"

Red Bull Takım patronu Christian Horner pilotları Sebastian Vettel'in Ferrari'ye geçmeyeceğini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Basında çıkan haberlerde Alman pilotun Ferrari ile 2014 yılı için anlaştığı yazılmıştı. Ferrari takım patronu Stefano Domenicali de Vettel ve Alonso'nun iyi bir ikili olacağını söyleyip bu dedikoduları güçlendirmişti.

Ancak Horner, yaptığı açıklamada  "Bu konuda Sebastian ile konuştum. Ferrari ile görüşmediğini ve hiçbir şey imzalamadığını açıkça belirtti. Söylentiler her zaman olacaktır. Bu sezon takımımızın büyük kısmının Ferrrari'ye geçeceğini söylediler; Adrian, Mark, Sebastian. Hatta ben bile gidebilirdim. Sebastian takımdan, takım da Sebastian'dan memnun. 12 yıldan fazla süredir Red Bull'la birlikte ve daha birkaç yıl bizimle olacağını düşünüyorum. Sebastian'ın 2013'te, 2014'te ya da daha sonrasında nerede olacağı konusunda bir endişem yok." dedi.

Ayrıca Horner, Ferrari'nin Vettel için önemli olduğunu da düşünmediğini açıkladı. Horner;  "Ferrari'ye geçmenin onun için bir hedef olduğunu düşünmüyorum. O olduğu yerde mutlu. Çok iyi sonuçlar kazanıyor ve daha fazlasını kazanmaya odaklanıyor."dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler