İZMİR HABERLERİ

Veteriner Rıfat Altınel’den Miniklere Ders

IHA
07.10.2015 - 12:03Son Güncelleme :

ALİAĞA BELEDİYESİ VETERİNER HEKİMİ RIFAT ALTINEL, ALİAĞA’DA EĞİTİM VEREN ÇAPA KOLEJİ OKUL MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN İSTEĞİ ÜZERİNE ANAOKULU, 1’İNCİ VE 2’İNCİ SINIF ÖĞRENCİLERİNE HAYVANLARIN KORUNMASI HAKKINDA DERS VERDİ.

IHA

Aliağa Belediyesi Veteriner Hekimi Rıfat Altınel, Aliağa’da eğitim veren Çapa Koleji Okul Müdürlüğü’nün isteği üzerine anaokulu, 1’inci ve 2’inci sınıf öğrencilerine hayvanların korunması hakkında ders verdi.
Dünya Hayvanları Koruma Günü kapsamında hayvan sevgisinin aşılanması ve çocukların bilinçlendirilmesi amacı ile Çapa Koleji öğrencilerine öğretici bilgiler veren Aliağa Belediyesi Veteriner Hekimi Rıfat Altınel, hayvanların nasıl korunacağı, hayvanlara zarar verilmemesi için nasıl davranılması gerektiği hususunda öğütler verdi.
Sokakta yaralı bir hayvan ile karşılaşıldığı zaman Aliağa Belediyesi Veterinerliği’ne haber verilmesi gerektiğini belirten Rıfat Altınel, öğrencilere şu bilgileri verdi:
"Sokak hayvanlarına yemek yedikleri esnada yakın temasta bulunmayın, onları yemeklerini bitirdikten sonra sevin. Çünkü ısırılmaların çoğu böyle durumlarda gerçekleşiyor. Bazı hayvanlar çabuk saldırganlaşabildikleri için anne-babalarınız veya büyükleriniz yanınızdayken onlarla yakın temas kurun. Her canlının olduğu gibi sokak hayvanın da sevgiye ihtiyacı vardır. Unutmayın ki onlarda bir canlıdır ve sizin ilginizi isterler.”
Merak ettikleri soruları veteriner Altınel’e sorma şansı da bulan öğrenciler, veterinerlik mesleği hakkında bilgi de edindi. Eğitimde öncelik olarak her canlıya saygı duymayı öğrettiklerini ve bu anlayışı felsefe edindiklerini belirten Aliağa Çapa Koleji Okul Müdürü Turan Güner’i, "Çapa Eğitim Kurumları olarak öncelikle insana daha sonra da hayvanlara ve çevreye saygı duymayı öğretmeyi ilke ediniyoruz. Her canlının insanla bir münasebeti vardır. Hayvanları korumak ve kollamak her insanın görevidir. Bunu da öğrencilerimize ancak eğitim yoluyla aşılayabiliriz. Bu doğrultuda öğrencilerimize eğitim verirken sadece teorik olarak değil pratik olarak da birtakım yöntemler uyguluyoruz. Bu doğrultuda ‘Dünya Hayvanları Koruma’ gününde Aliağa Belediyesi’nin veterinerlik biriminin yardımları ile öğrencilerimize hayvanları koruma ve kollamanın gerekliliğini anlattık. Hayvanların doğanın bir parçası olduğunu bu nedenle de hayvanları sevmemiz gerektiği hususunda öğrencilerimize bilgi vererek onlara hayvan sevgisini aşılamayı hedefledik" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Veteriner Rıfat Altınel’den Miniklere Ders hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Ekim 2015 tarihinde saat 12 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Veteriner Rıfat Altınel’den Miniklere Ders haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  16 Ekim 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:37
  • Guneş
   07:14
  • Öğle
   13:08
  • İkindi
   16:15
  • Akşam
   18:41
  • Yatsı
   20:06
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı