BURSA HABERLERİ

Veteriner Öğrencilerden Vesspa Kongresi

IHA
09 Ekim 2015 - 14:38Son Güncelleme : 09 Ekim 2015 - 14:39

EMEĞİ GEÇEN SPONSORLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

IHA

Veteriner Fakültesi öğrencileri, her yıl düzenledikleri Veteriner Hekimlik Sektörü Sektörel Panorama (VESSPA) Kongresi’nde öğrenciler ile sektör temsilcilerini bir araya getirmeye devam ediyor.
Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi ve Bursa Veteriner Hekimler Odası işbirliğinde gerçekleştirilen, veteriner hekimlik öğrencileri tarafından organize edilen ‘Veteriner Hekimlik Sektörü Sektörel Panorama (VESSPA) Kongresi, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nda (BTSO) başladı. 11 Ekim’e kadar devam edecek olan kongrenin açılış törenine Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Veteriner Fakültesi Dekanı Pof. Dr. Hüseyin Yıldız, Bursa Veteriner Hekimler Odası Başkanı Sinan Sağlam, akademisyenler, sektör temsilcileri ve öğrenciler katıldı.
Açılış töreninde konuşan Ulcay, sektör temsilcileri ile öğrencileri bir araya getiren kongrenin hayırlı olması temennisinde bulundu. Bursa yerelinde düzenlenen etkinliğin mesleğin ve sektörün gelişmesi için ilerleyen zamanlarda istenilen etkiyi gösteremeyebileceğini kaydeden Rektör Ulcay, “Daha önce beş kez başarı ile düzenlenen bu kongre için tüm hocalarımızı ve öğrencilerimizi kutluyorum. Ancak kongreyi, Bursa ile sınırlamaya devam ederseniz ilerleyen zamanlarda büyümekte sıkıntı çekebilirsiniz. Benzeri bir organizasyon Tekstil Mühendisliği Toplulukları tarafından tüm Türkiye’de gerçekleştiriliyor. Her yıl bir üniversitenin ilgili bölümü organizasyonu üstleniyor. Biz iki kez Bursa’da bu etkinliği gerçekleştirdik. Yaklaşık bin kadar öğrenciyi kentimizde ağırladık. Başka kentler de aynı etkinliği kendi bünyelerinde düzenliyorlar. Bu organizasyonun küçük kalmasının artısı var. Ancak toplumu etkilemek, özellikle yeni öğrencilerin bu konulara ilgisini çekmek ve farklı üniversitelerdeki öğrencileri birbirine kaynaştırmak şeklinde bir yapılandırma düşünüyorsanız o zaman farklı bir oluşum içerisine gidilebilir” diye konuştu.
Yıldız ise, Türkiye’de veteriner fakültesi öğrencileri tarafından düzenlenen en eski organizasyonlardan birisinin VESSPA olduğunu açıkladı. Gelişen teknolojik imkanların ve her gün büyümesini sürdüren sektörün aynı zamanda veteriner hekimleri de gelişmeye zorladığına işaret eden Yıldız, “Öğrencilerimiz tarafından her yıl büyük bir özveri ile düzenlenen bu organizasyonda sektör temsilcileri ile geleceğin veteriner hekimleri bir araya geliyor. Mezun olan veteriner hekimlerimiz ile öğrencilerimiz arasındaki bağlar güçleniyor. Aynı zamanda kongreye katılan firma temsilcileri de kendi beklentilerini açıklayarak bizlere verilecek eğitim noktasında önemli göstergeler sunuyor. Dolayısı ile bu kongrenin bizlere, öğrencilerimize ve sektör temsilcilerine çok önemli katkıları oluyor” dedi.
Bursa Veteriner Hekimler Odası Başkanı Sinan Sağlam da yaptığı konuşmasında organizasyonun öğrencilere istihdam, sektörün gelişmesine katkı ve karşılıklı diyalogların arttırılması amacıyla düzenlendiğine işaret etti.
Konuşmaların ardından VESSPA Kongresi’nin düzenlenmesinde emeği geçen sponsor firmalara UÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay ve Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Yıldız tarafından teşekkür plaketi verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Veteriner Öğrencilerden Vesspa Kongresi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Ekim 2015 tarihinde saat 14 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Veteriner Öğrencilerden Vesspa Kongresi haberi güncellenecektir.

  BURSA NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ağustos 2017, Salı
  • İmsak
   04:25
  • Guneş
   06:14
  • Öğle
   13:18
  • İkindi
   17:03
  • Akşam
   20:00
  • Yatsı
   21:35
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı