ANKARA HABERLERİ

Veteriner hekime tam gün yönetmeliği

Hürriyet Haber
16.10.2011 - 00:00Son Güncelleme :

Veteriner hekimler tarafından açılmış veya açılacak muayenehane ve polikliniklerin standartları yeniden düzenlendi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının, “Veteriner Hekim Muayenehane ve Poliklinik Yönetmeliği” Resmi Gazete’de yayımlanarak, yürürlüğe girdi.

Hürriyet Haber

Muayenehanenin bölümleri, asgari ve teknik şartlarının da belirlendiği yönetmeliğe göre, veteriner hekim odasında veteriner hekim diploması, muayenehane ruhsatı, veteriner hekim çalışma izin belgesi, sorumlu veteriner hekim belgesi, varsa ihtisasını gösteren belge, suni tohumlama belgesi, bölge veteriner hekimler odasının o yıla ait asgari ücret tarifesinden az olmamak üzere belirlenip asılmış ücret tarifesi, varsa ilaç bulundurma ve satma ruhsatı, hasta sahipleri tarafından görülebilecek bir yere asılacak.
Muayenehane ve poliklinikler, il müdürlüğünden ruhsat almadan faaliyete geçemeyecek, görevli veteriner hekim veya yardımcı sağlık hizmetleri personeli, başka bir muayenehane veya poliklinikte çalışamayacak, muayenehane ve polikliniklerin dış cephesinde, bu yönetmelikte belirtilen tabelalardan başka bir tabela ve ibareler kullanılamayacak, söz konusu yerlerde geçici veya sürekli olarak satış, barınma ve eğitim amacıyla hayvan barındırılamayacak, muayenehane ve poliklinikler başka bir işyerinin içinde kurulamayacak, veteriner hekim dışında kişi ve kuruluşlar tarafından, muayenehane veya poliklinik açılamayacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Veteriner hekime tam gün yönetmeliği haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Kasım 2017, Cuma
  • İmsak
   05:45
  • Guneş
   07:29
  • Öğle
   12:45
  • İkindi
   15:22
  • Akşam
   17:39
  • Yatsı
   19:11
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı