KIRIKKALE HABERLERİ

Veteriner Fakültesi'nde Kariyer Günü

DHA
05 Nisan 2016 - 10:11Son Güncelleme : 05 Nisan 2016 - 10:12

Veteriner Fakültesi'nde Kariyer Günü

DHA

Erhan GÖĞEM/KIRIKKALE, (DHA)- KIRIKKALE Üniversitesi Veteriner Fakültesi 2. Kariyer Günü etkinliği Prof. Dr. Mehmet Gürkan Konferans Salonu'nda yapıldı. Organizasyonunu Uluslararası Veteriner Hekimliği Öğrencileri Topluluğu'nun (IVSA-Kırıkkale) gerçekleştirdiği etkinlikte, Kırıkkale Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nden mezun olan Yrd. Doç. Dr. Ali Kumandaş, Ezgi Şengezer Soğancı ve Erdem Demir mesleki tecrübelerini ve kariyer fırsatlarını Veteriner Fakültesi öğrencileriyle paylaştı.
İSTİHDAM YÖNÜNDEN EN ŞANSLI MESLEK
Etkinlik, IVSA-Kırıkkale Topluluğu'nun kısa bir tanıtımı ve sonrasında Fakülte Dekanı Prof. Dr. Şevket Arıkan'ın açılış konuşmasıyla başladı. Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) verilerine göre Veteriner Hekimliği mesleğinin istihdam yönünden en şanslı meslek grubu olduğunu belirten Prof. Dr. Arıkan, konuşmasında Veteriner Hekimliği mesleğinin faaliyet alanlarının genişliğinden ve halk sağlığı açısından öneminden bahsetti. Veteriner Hekimlik açısından gelecekteki kaygılarının özellikle mevcut Fakülte sayılarının çokluğu olduğunu ifaden Dekan Prof. Dr. Arıkan, etkinliği düzenleyenlere ve katılımcılara teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.
MESLEKTE BAŞARI TAVSİYESİ
Programa konuşmacı olarak davet edilen Kırıkkale Üniversitesi Veteriner Fakültesi mezunları, kariyerleri hakkında öğrencileri bilgilendirerek, kendi alanlarında yaşadıkları tecrübeleri aktardılar. Konuşmacılar, öğrencilik yıllarında bir yol haritası çizilmesi gerektiğini, tek yönlü değil çok yönlü düşünmeleri gerektiğini, tek bir hedefi olanların o hedefe yönelik her türlü altyapıyı önceden hazırlamaları gerektiğini belirttiler. Konuşmacılar, öğrencilere kendilerini donanımlı olarak yetiştirdiklerinde karşılarına çıkacak fırsatlarda avantajlı duruma geçeceklerini de ifade ettiler.
Daha sonra öğrencilerden kariyerle ilgili gelen çeşitli sorular cevaplandırıldı. Program, Dekan Prof. Dr. Şevket Arıkan'ın konuşmacılara teşekkür plaketi vermesiyle sona erdi.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırıkkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırıkkale ilinden Veteriner Fakültesi'nde Kariyer Günü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Nisan 2016 tarihinde saat 10 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Veteriner Fakültesi'nde Kariyer Günü haberi güncellenecektir.

  KIRIKKALE NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ağustos 2017, Pazar
  • İmsak
   04:06
  • Guneş
   05:55
  • Öğle
   13:00
  • İkindi
   16:47
  • Akşam
   19:44
  • Yatsı
   21:19
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı