Ege Haberleri

EGE

  Veteran sevinci

  Hürriyet Haber
  27 Ağustos 2012 - 00:00Son Güncelleme : 27 Ağustos 2012 - 11:51

  15-24 Ağustos 2014’deki Avrupa Veteranlar Atletizm Şampiyonası’nı İzmir’e kazandıran Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan’ın şampiyona bayrağını teslim alması büyük sevinç yarattı.

  İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş;
  “İzmir’in bir dünya kenti olması hedefimize ulaşmamızda kuşkusuz uluslararası düzeyde ekonomik, akademik, kültürel, sanatsal ve spor faaliyetlerine ev sahipliği yapmamız büyük önem taşıyor. Kentimiz özellikle evsahibi olduğumuz Üniversite Oyunları sayesinde çok önemli bir altyapı kazandı. Bu tesisler sayesinde yeni organizasyonlara ev sahipliği yapmaya devam edebiliriz. Bu açıdan Konak Belediyesi’nin 2014 yılında Avrupa Veteranlar Atletizm Şampiyonası’na ev sahibi olması büyük önem taşıyor. Kentimiz bu tip organizasyonların ardı ardına düzenlenmesi ile hem tesislerini değerlendirebilecek hem de önemli bir spor kenti olma yolunda adımlar atmış olacak. Diğer yandan 3 bin 500’ü aşkın sporcu başta olmak üzere organizasyonda yer alacak görevliler, medya mensupları, izleyiciler ile birlikte çok büyük bir kitle de İzmir’e gelecek. Bu hem kentimize büyük ekonomik katkı sağlayacak hem de İzmir’in tanıtımına büyük yararı olacak. Böylesine önemli bir organizasyonu kentimize kazandıran Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan başta olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.
  Büyük fırsat
  İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu, 2014 Avrupa Veteranlar Atletizm Şampiyonası’nın İzmir’de yapılacak olmasının kent adına büyük kazanım bir kazanım olduğunu ifade etti. Mutlu, şampiyonanın kentin tanıtımına ve gelişimine önemli katkılar sağlayacağını, ayrıca İzmir’in ticari hayatına ve ekonomisine de canlılık getireceğini söyledi. Mutlu, “Şampiyona için İzmir’e gelmesi beklenen 20 bin konuk, esnaf sanatkarlarımız için ciddi fırsatlar yaratacaktır. Otelcisinden, taksicisine, lokantacısından turistik eşya satıcısına kadar hemen her sektörde ticari sirkülasyon sağlanacak, üyelerimizin iş potansiyeli artacak. Bundan sonraki süreçte şampiyonanın başarıyla gerçekleştirilmesi için esnaf teşkilatımız da üzerine düşen ödevleri yerine getirmeye hazırdır” diye konuştu.
  Turizme katkı
  Türkiye Lokantacılar Kebapçılar Pastacılar ve Tatlıcılar Federasyonu Başkanı, İzmir Lokantacılar ve Gazinocular Odası Başkanı Aykut Yenice, “Şampiyona için gelecek herkes velinimetimizdir. Başkanlığını yaptığım esnaf arkadaşlarım, gelen konuklara en iyi şekilde hizmet ederek turizm pastasına katkı koyacaklardır” dedi.
  Yardıma hazırız
  Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği Başkanı Hasan Ceylan, “Avrupa Veteranlar Atletizm Şampiyonası’nı uzun süredir takip ediyorum. Böyle bir turnuva İzmir’e çok büyük bir katkı sağlayacak. Sadece yarışmacılar değil ayrıca beraberinde aileleri, antrenörleri, uluslararası basın olmak üzere binlerce insan İzmir’e gelecek ve bu nedenle İzmir’e çok ciddi bir turist ve turizm akını olacak. Görev verilirse hem dernek hem kişisel olarak gönüllü çalışmaya hazırım” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı