Vestel, Kanadalı ATI ile işbirliği yapıyor

Hürriyet Haber
24 Şubat 2000 - 00:00Son Güncelleme : 24 Şubat 2000 - 00:01

VESTEL, Kanadalı ATI technologies ile interaktif televizyon konusunda işbirliği anlaşması imzaladı. Canada Newswire'ın haberine göre, dünyaca ünlü grafik çip ve kart üreticisi ATI ve Vestel, dün bütün interaktif televizyon ürünlerini geliştirmek için stratejik işbirliği yapacaklarını açıkladılar.

Ortaklık anlaşmasının şartlarına göre, ATI, Vestel'in internet cihazları şubesi olan Vestel USA'ya, Internet TV ve çeşitli set üstü cihazları kapsayan interaktif tüketici cihazlarıın üretiminde kullanılmak üzere komponent ve uzmanlık bilgilerini sağlayacak.

ATI'nın esnek set-top-wonder teknolojisine dayanan Vestel Internet TV, ortaklığın ilk ürünü olacak ve tüketicilerine televizyon üzerinden anında internet erişimi, e-posta ve alışveriş imkanı sağlayacak.

VESTEL CEBIT'TE

Bu arada, Vestel 24 Şubat-1 Mart tarihleri arasında Almanya'nın Hannover kentinde düzenlenen CeBIT'2000 fuarında da yeni ürünlerini sergileyecek. Bilgi teknolojileri konusunda dünyanın en büyük fuarı haline gelen CeBIT'te, Vestel'in tanıtacağı ürünler arasında DVD'li Internet TV, Plasma TV, Internet TV, Mail TV, Internet Terminal, Internet Phone bulunuyor.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı