Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Versace'de Donatella devri

  Hürriyet Haber
  03.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İtalyan modacı Gianni Versace'nin Miami Beach'teki malikanesinin önünde öldürülmesinden bu yana 18 ay geçti. Versace modaevinin başında şimdi kızkardeşi Donatella Versace var. Ve Donatella'nın tarzı Versace koleksiyonunda kendini giderek göstermeye başladı. Şimdi ‘Versace acaba adını taşıyan koleksiyonu tanıyabilir miydi?’ sorusu soruluyor. Gianni Versace, parlak renkli, gösterişli kıyafetleri ön plana çıkarırken modaevinin eski

  tasarımcılarına yol verip yeni üniversite mezunlarından genç bir ekip oluşturan Donatella'nın çizgileri, sade, rahat ve dişi. Donatella damgasını taşıyan yeni Versace koleksiyonunun ne kadar başarılı olacağı ise merak konusu. Kadın Tasarımcılar Derneği'nin başkan yardımcısı Suzanne Patneaude, ‘Donatella’nın tasarımları hoşumuza gidiyor, genç, kıpır kıpır ve yeni, ancak Versace satın alabilecek kişiler 25 yaşında değil.' diyor.

  Gianni dönemi

  Gianni Versace’nin dostları ve müşterileri arasında Madonna, Raquel Welch, Prenses Dianave Trudie Styler gibi farklı isimler vardı.

  Donatella dönemi

  Donatella, çılgın partiler düzenlemeyi seviyor.Arkadaşları da Kate Moss gibi marjinal modeller ve Courtney Love gibi uçuk rock yıldızları.

  Tarzı: Seksi hatlar, göz kamaştırıcı canlı renkler. Işıltılı taşlar ve deri kıyafetler, metal aksesuarlar, abartılı desenler.

  Dostları: Elton John, Sting, Trudie Styler, Tina Turner, Prince, Madonna, Raquel Welch, Tupac Shakur, Elizabeth Hurley, Prenses Diana.

  Eğitimi: Terziliği annesinin Reggio di Calabria'daki dikiş atölyesinde öğrendi.

  Hobileri: Okumak, sanat koleksiyonu yapmak, ev satın almak.

  Reklam kampanyası: 1978'den beri ünlü fotoğrafçı Richard Avedon ile çalıştı. Neredeyse çırılçıplak fotomodeller, arkalarında gri fon ve Versace eşarpları.

  Tarzı: Daha dişi, minimalist, sade. Pastel renkler ve çiçekli desenler, futurist dokumalar, şifon tuvaletler ve parlak takım elbiseler.

  Dostları: Courtney Love, Liv Tyler, Puff Daddy, Melanie Griffith, Demi Moore, Jennifer Lopez, The Backstreet Boys.

  Eğitimi: Floransa'daki Belle Arti Üniversitesi'nde okuldu. Öğretmen olmak istedi, ancak hiçbir zaman öğretmenlik yapamadı.

  Hobileri: Egzersiz yapmak, ağırlık kaldırmak ve eğlenmek.

  Reklam kampanyası: Gençler arasında popüler olan Steven Meisel ile çalışıyor.  Etiketler: son dakika
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı