Gündem Haberleri

  'Verin bakalım karnenizi'

  A.A - DHA
  20.01.2012 - 11:14 | Son Güncelleme:

  Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretimdeki yaklaşık 17 milyon öğrenci bugün karne alarak, yarı yıl tatiline girdi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül bugün Niğde'deydi. Gül, öğrencilerle ilgilenerek karneleri inceledi, karnelere imza attı.

  2011-2012 eğitim öğretim yılının ikinci yarısı 6 Şubat Pazartesi günü başlayacak. Eğitim öğretim yılı 8 Haziran Cuma günü tamamlanacak.  

  Öğrenciler ve  öğretmenler yaklaşık 2 hafta tatil yapacak. Okula bu yıl başlayan 1 milyon 259  bin ilköğretim öğrencisi ise ilk kez karne ile tanıştı.

  2011-2012 eğitim öğretim yılının ikinci yarısı 6 Şubat Pazartesi günü  başlayacak. Eğitim öğretim yılı 8 Haziran Cuma günü tamamlanacak.

  GÜL KARNELERE İMZA ATTI / FOTO GALERİ

  "VERİN BAKALIM KARNENİZİ"

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül,  Niğde Belediyesini ziyaret etti. Gül, daha sonra Alaaddin Camisi'ne geçerek cuma  namazını kıldı.
   Niğde Valiliğinden belediyeye yürüyerek giden Cumhurbaşkanı Gül, yol  boyunca kendisini bekleyen vatandaşlarla selamlaştı.

  Kendisine karne göstermek isteyen öğrencilerle yakından ilgilenen Gül,  teşekkür ve takdir belgesi alan öğrencileri kutladı. Gül, karnesinde zayıf notu  olan bir öğrenciden çalışacağına ve notlarını yükselteceğine dair söz istedi. Bu  arada bazı öğrencilerin cumhurbaşkanına yaklaşamadıkları ve karnelerini  gösteremedikleri için ağladıkları görüldü.

  Gül, oğlu için yardım isteyen yaşlı bir kadının sorununu da dinledi.

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, belediye binası önünde toplanan vatandaşları  da selamlayarak, “Ben de Niğdeli sayılırım, Kayseri Niğde buralar hep aynı”  diye seslendi. Gül'ün bu sözleri vatandaşlarca uzun süre alkışlandı.

  Gül belediyeden ayrılırken kendisine karnesini gösteren iki öğrencinin  karnelerini imzaladı.

  17 İLDE İLK UYGULAMA

  Milli Eğitim Bakanlığının FATİH projesi de ikinci dönemden itibaren  hayata geçirilecek. Projenin belirlenen 17 ilde ilk uygulaması yapılacak, okullar  akıllı tahtalarla donatılacak. Öğrencilere ve öğretmenlere yaklaşık 12 bin tablet  bilgisayar dağıtılacak.

  TÜRKİYE'DE KARNE HEYECANI / FOTO GALERİ

  BAKAN DİNÇER'DEN KARNE MESAJI

  İSTANBUL’DA KARNE HEYECANI

  İstanbul’da yarıyıl tatiline giren öğrenciler, büyük bir sevinçle karnelerini aldı. 
   
  İstanbul’da 2011-2012 öğretim yılının ilk yarısını tamamlayan Beyoğlu İhsan Şerif İlköğretim Okulu öğrencileri, büyük bir sevinçle karnelerini aldı. Havaların soğuk olması nedeniyle okulun salonunda düzenlenen törende, başarılı öğrencilere öğretmenleri tarafından çeşitli hediyeler takdim edildi. Törenin ardından sınıflarına geçen öğrenciler, öğretmenlerinden karnelerini büyük bir sevinçle aldı. Özellikle teşekkür ve takdir belgesi alan öğrenciler, büyük bir sevinçle evlerinin yolunu tuttu. 

  7’nci sınıf öğrencisi Mustafa Balata, "Tatilde arkadaşlarımla gezip, dinleneceğim. Karnemde kırık, yok teşekkür belgesi aldım "dedi. Zeynep Hareket isimli öğrenci ise tatilde ders çalışarak daha başarılı olmaya çalışacağını söyledi.

  ÖĞRENCİLERİ İKİNCİ DÖNEM SINAVLAR BEKLİYOR
                    
  İkinci dönem, ilköğretim ikinci kademe öğrencileri ile lise son sınıf  öğrencileri için sınav heyecanıyla geçecek.

  İlköğretim ikinci kademe öğrencileri Seviye Belirleme Sınavlarına (SBS)  katılacak. Milli Eğitim Bakanlığının sınav takvimine göre, SBS ile Parasız  Yatılılık Bursluluk Sınavı, ilköğretim 8. sınıf öğrencileri için 9 Haziran  tarihinde yapılacak.

  İlköğretim 5, 6, 7. ve ortaöğretim 9, 10 ve 11. sınıfların gireceği  Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı 10 Haziran tarihinde düzenlenecek.

  Lise son sınıf öğrencilerinin katılacağı üniversiteye giriş sınavlarının  ilk aşaması Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) 1 Nisan Pazar günü yapılacak.

  Üniversiteye girişte ikinci aşama olan Lisans Yerleştirme Sınavları'nın  (LYS) başvuru tarihi 24-30 Nisan tarihleri arasında alınacak.

  LYS, 16-17 Haziran ve 22-24 Haziran tarihlerinde beş oturumda  gerçekleştirilecek.

  Van'da yaşanan deprem nedeniyle bu bölgedeki okullarda eğitime ara  verilmeyecek. Milli Eğitim Bakanlığı, Van'da yaşanan deprem nedeniyle eğitime  verilen aranın telafisi için bu bölgede yarıyıl tatilindeki iş günlerinde de  eğitime devam edileceğini bildirmişti.

  FETHİYE'DE ÖĞRENCİ SERVİSİ KAZA YAPTI: 17 YARALI

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı