Gündem Haberleri

  Verilmeyecek hesabım yok

  Nurettin KURT / ANKARA
  05.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Diğer sanık Tahsin Şahinkaya da iddianame hazırlandığını Evren gibi televizyondan öğrendi.

  GATA’ya zor gidiyorum

  Ankara Savcılığı’nın davanın açılmasıyla ilgili basın açıklamasının ardından Evren ve Şahinkaya’nın avukatı Ömer Nihat Özgün, Başsavcı Vekili Hüseyin Görüşen’i ziyaret ederek bilgi aldı. Görüşmenin ardından Özgün, önce Ankara’da yaşayan müvekkili Evren’i evinde ziyaret edip, dava sürecinde nasıl bir strateji izleyecekleri konusunda görüştü. Oldukça üzüntülü olduğu dikkat çeken Evren, avukatına özellikle zamanaşımının neden ve ne yönden reddedildiği konusunda sorular yöneltti. Davanın zamanaşımı kapsamına neden alınmadığının araştırılmasını istedi. Evren, yine savcılığın mahkemeden talep ettiği “tedbir” talebinin ne anlama geldiği ve neleri kapsadığı konusunda bilgi aldı. Evren, son olarak avukatına, “Hukukun üstünlüğüne inanıyoruz, yargılama süreci başladığında gider yargılanırız, benim verilmeyek hiçbir hesabım yok” dedi. Kenan Evren, savcılığın mahkemeden talep ettiği “tedbir” konusunda avukatına ilginç bir yanıt verdi. “Tedbirin ne anlama geldiğini” soran Evren’e avukatı Ömer Nihat Özgün, “En fazla yurtdışı çıkış yasağı konulabilir, başka bir anlam taşımıyor” dedi. Bunun üzerine Evren, “Ben evden sağlık kontrollerim için GATA’ya gidemiyorum, yurtdışı yasağı koysalar ne olur, koymasalar ne olur” diye konuştu.
  Evren ile görüştükten sonra Avukat Özgün dün sabah İstanbul’a giderek eski Hava Kuvvetleri Komutanı Tahsin Şahinkaya ile benzer bir görüşme yaptı.

  Şahinkaya da üzgün

  Şahinkaya’nın da üzüntülü olduğu, yargılama sürecinde sağlık problemleri nedeniyle duruşmalara nasıl gidip geleceğinin konuşulduğu, mahkemenin iddianameyi kabul etmesi halinde yeniden bir araya gelerek bir savunma stratejisi hazırlayacakları öğrenildi. Avukat Özgün, Hürriyet’e, “Soruşturma safhasında müvekkillerime 12 soru soruldu, biz 6 sayfalık savunma yaptık, 80 sayfa iddianame hazırlanmış. İçerisinin nasıl doldurulduğunu iddianameyi inceleyince hep birlikte göreceğiz” diye konuştu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı