« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Verilen sözler tutulmadı

NBA'deki lokavt döneminde Beşiktaş Milangaz'da oynayan Semih Erden, NBA'ye döndükten sonra çarpıcı açıklamalar yaptı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Fanatik Basket'ten Bülent Avcı'nın sorularını yanıtlayan Erden, Beşiktaş'ta yaşadıklarını anlattı.

Cleveland Cavaliers’ta forma giyen milli basketbolcumuz siyah beyazlı kulüpte iletişim sorunu olduğunu ve kendisine verilen sözlerin tutulmadığını söyledi.

İşte Erden'in açıklamaları;

ŞEREF YALÇIN VE ERGİN ATAMAN BANA HAKSIZLIK YAPTI

Ben haksızlığa gelemeyen bir adamım. Haksızlıklar bana batıyor ve Beşiktaş’ta da eşitsizlik vardı. Paylaşımlar eşit değildi. Ben şimdi NBA’e gidiyorum ve bunun için şanslıyım. Bu ortamda kalsam daha kötü durumlar da yaşayabilirdim. Çünkü küçük hesap peşindeler. Bir olumsuzluk olunca hemen bir günah geçisi aranıyor. Lütfen tüm takım arkadaşlarıma sorun, Beşiktaş’ta oynadığım dönemde hiçbirisine karşı bir yanlışım olmuş mu? Maaşım yatmadı ses çıkarmadım, omzumdaki sakatlık yeniden aşırı derecede ağrı yaptı, takımı yalnız bırakmadım. Bu mu benim sorunlu halim. Bu haberlerin de kaybedilen bir maçın ardından çıkması ilginç değil mi? Biz Erdemirspor maçını kaybettik, bunlar konuşuldu. Ben oynamamışım da, onun yüzünden olmuş. Bütün takım kötüydü o gün, istatistikler ortada. Kaybedilen maçın da telafisi var, çok önemli bir şey de değil aslında. Ama o haberleri kim sızdırdıysa ki, sonuçta kendi içimizdeki bir meseleydi, dışarıya mutlaka içimizden birsi söyledi; Şeref Yalçın ya da Ergin Ataman, bana haksızlık yaptı. Verilen sözleri tutmadıkları gibi, bir de dalga geçer gibi davranışta bulundular.

DERON'UN FORMASININ ASILMASI BANA TUHAF GELDİ

Deron’ın formasının emekliye ayrılması bana çok saçma geldi. Sonuçta bir oyuncu emekli olunca forması asılır. ABD’de Deron için, ‘Tamam, Türkiye’de emekliye ayrılmış olabilirsin ama burada emekli olman için daha çok vaktin var’ tarzında yazılar okudum. Onlar da gülüyor. Deron çok büyük bir oyuncu, bunu kimse inkar edemez, mükemmel işler yaptı ama forma asmak tuhaftı.

VERİLEN SÖZLER TUTULMADI

İyi ki Beşiktaş’a gelmişim diyorum. Sonuçta önemli dakikalar aldım, bana istediğim gibi sorumluluklar verildi ve takım olarak güzel işler yaptık. Ama saha dışına gelince ciddi bir iletişimsizlik olduğunu söyleyebilirim. Zaten sorunların kaynağı da buydu. Menajerim ile birlikte, Beşiktaş’la masaya oturduğumuzda Ergin Ataman ile Kubilay Keçeli vardı. Bu işin başındaki Şeref Yalçın orada değildi. O masada bana bazı sözler verildi, ‘Sen NBA oyuncususun, Semih Erden’sin, ne gerekiyorsa yaparız’ dendi. Ama inanın o masada konuşulanların hiçbirisi yapılmadı. Ben bunların hepsini alttan aldım. Sonuçta Türk oyuncusun, yabancı gibi hareket edemezsin. Maaşlarımız geç yattı, ağzımı açmadım. Düşünün iki ay boyunca ev kiram bile yatmadı.


Bunları da Beğenebilirsiniz