Ankara Haberleri

ANKARA HABERLERİ

  Vericiler kalkacak Şentepe şenlenecek

  04 Temmuz 2012 - 00:00Son Güncelleme : 03 Temmuz 2012 - 17:14

  İlk kez Ankara Hürriyet’in, “Şentepe’de vericiye Çamlıca modeli” manşetiyle duyurduğu Şentepe’deki televizyon vericilerinin kaldırılmasına yönelik projeni hazırlıkları tamamlandı. Başkan Yaşar, müjdeyi, “Temmuz ayı sonunda başlayıp, bir yıl içinde tamamlayacağız” diye verdi.

  Yenimahalle Belediyesi, Başkent’in önemli kentsel sorunlarından biri olarak gösterilen Şentepe’deki “televizyon vericileri”ni kaldırmak için düğmeye bastı. Vericilerin bulunduğu Şentepe bölgesinde yer alan 160 gecekonduyla anlaşarak yıkım işlemini tamamlayan Yenimahalle Belediyesi, bölgedeki 40 bin metrekarelik alanla ilgili proje hazırlıklarını tamamladı. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, yeni projenin detaylarını Ankara Hürriyet’e anlattı.

  Temmuz sonu başlıyor

  Yıllardır çevresinde oturanlar için sağlık açısından tehlike arz eden ve görüntü kirliliğine neden olan bölgeyi, vericilerden arındırarak Başkent’e kazandırmak istediklerini kaydeden Yaşar, müjdeli haberi, “Temmuz ayı sonunda başlayıp, bir yıl içinde tamamlayacağız” diye verdi. Projenin Başkent’e hayat vereceğini ifade eden Yaşar, sosyal alanlarla donatacakları ve “seyir terası” haline getirerek kullanıma açmayı amaçladıkları Şentepe projesiyle ilgili şunları söyledi:

  Mania hattını bekliyorduk

  “Şentepe, seçim döneminde temizleyeceğimi vaat ettiğim, hayalimdeki ve zor bir projeydi. Uzun süredir mania hattını bekliyorduk. Çünkü TRT ile de görüşüyoruz, oradaki direkler tek bir çatı altında toplanacak ve bu direk mevcut mania hattının verdiği izinden daha yüksek olacak. Projeyi hayata geçireceğimiz bir yılın sonunda ise TRT’nin yeri kendisinin olduğu için o yerinde kalacak, diğer vericiler ise Yakacık’a taşınacak.

  Vatandaş Ankara’yı seyredecek

  Ankara’nın yüzde 90’lık kısmının görüldüğü bu alanda 160 gecekonduyu yıkarak oluşturduğumuz 40 bin metrekarelik alanımız var. Bu şekilde önce kanserojen madde yayan bölgeden vatandaşımızı kurtardık, şimdi de direklerden kurtulacağız. Alan üzerine ise ağaçlandırma çalışması yaparak, spor kompleksleri, yöresel pazarlar, kafeler, yürüyüş yolları ve spor aletleri ile donatacağız. Burası Ankara’nın gözlem ve dinlenme alanı haline gelecek. Vatandaş, nargile, çay içecek, seyir terasından Ankara’yı seyredecek.”

  Etiketler:
  AnkaraBugün14 ºCAçık
  • Cmts12 ºC
  • Pazr13 ºC
  • Pzts14 ºC
  • Salı15 ºC
  • Çarş14 ºC
  • Perş11 ºC

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı