« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Vergne'in kaza sebebi kırılan süspansiyon

Jean-Eric Vergne'in İtalya Grand Prix'inde geçirdiği sıradışı kazanın sebebinin süspansiyon arızası olduğu, Toro Rosso tarafından açıklandı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

turkiyef1.com'un haberine göre, Fransız pilot'un aracı yarışın dokuzuncu turunda ilk şikana gelirken havalanmış ve yere düşüp spin atarak durabilmişti.

Olay sonrası kazanın sebebi ile ilgili ani bir açıklama yapmayan Faenza merkezli takım, incelemenin ardından kazada sürücü kusuru bulunmadığını açıkladı.

Toro Rosso resmi web sitesi aracılığıyla bir açıklama yapan Vergne, "Yarış sonrasında arka süspansiyonda bir sorun olduğunu tespit ettik. Böyle şeyler yarışırken mümkn. Her zamanki gibi unutup işinize bakmaya devam etmelisiniz." sözleriyle durumu ifade etti.

Kazadan ciddi bir yara almadan kurtulmayı aşaran Vergne, bir hafta geçmesine rağmen hala ağrı hissettiğini de sözlerine ekledi.

"Hala sırtım ve boynumda ağrı var ancak birkaç güne kadar geçeceğini umuyorum. Singapur ile birlikte başlayacak yoğun takvime ve çalışmalarıma geri döneceğim. Olanlar talihsizlikti. Böyle bir olaydan söyle kouşmak kolay gibi örünebilir ancak, Monza benim için çok iyi bir yarış olabilirdi diye düşünüyorum."


Bunları da Beğenebilirsiniz