Vergileri düşük tutma lüksü var

Hürriyet Haber
08 Eylül 2012 - 00:00Son Güncelleme : 08 Eylül 2012 - 01:49

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, İtalya’da yaptığı konuşmada finansal sektör için Türkiye’de düşük vergilerle iyi bir iş ortamı bulunduğunu belirterek, “Birçok gelişmiş ülkede vergiler er ya da geç artacak. Türkiye’de bütçe açığımız ve kamu borcumuz iyi durumda olduğu için biz uzun bir süre daha vergileri düşük tutma lüksüne sahibiz” dedi.

Babacan, Como Gölü kıyısındaki Cernobbio kasabasında düzenlenen “38. Yıllık Ambrosetti Forumu”nda Türkiye’nin ağırlıklı olarak konuşulduğu bir toplantıda, küresel ekonomik kriz ortamında Türkiye’yi, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’daki Arap Baharı’nda Türkiye’nin konumunu anlattı.
Cari açığı indiriyoruz
Babacan, bu yıl cari açığı düşürmeye yönelik çabaların da işe yaradığını ve ödemeler dengesinin düzelmekte olduğunu belirtti. Ekonomi konusunda son 3-4 yılda AB’nin yaptığı şeyleri yapmadıklarını anlatan Babacan, “Doğru olacağını düşündüğümüz bazı konular var ama bunları özellikle erteliyoruz çünkü henüz Türkiye için çok erken olduğunu düşünüyoruz” diye konuştu.

Yeni kanun son aşamada

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), kuruluşunun otuzuncu yıl dönümü münasebetiyle, kurumu tanıtan ve Türk sermaye piyasalarının gelişimini ele alan bir kitap yayınladı. Kitapta Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, yeni Sermaye Piyasası Kanunu’nda son aşamaya gelindiğini belirterek, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nın (İMKB) anonim şirkete dönüştürülerek halka arzının gerçekleştirileceğini bildirdi.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı