« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Vergi şampiyonu

Fenerbahçe kurumsallaşma alanında çığ gibi büyüyor. Son yıllarda ezeli rakiplerine ekonomik anlamla büyük fark atan sarı lacivertliler, 10 trilyonluk vergi ödeyerek kırılması güç bir rekora daha erişti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Tesisleri, transferleri, amatör branşları, tamamlanan stadı ile göz kamaştıran kanaryalar, hedefe doğru emin adımla koşuyor. Fenerbahçe Spor Kulübü Grup Şirketleri sonsolide olarak 2004 yılı faaliyetleri içinde yaklaşık 10 trilyon lira vergi ödedi. Bu toplam içinde Fenerium’un payı da yaklaşık olarak 1 trilyon liraya ulaştı.

KUŞİN AÇIKLADI

Fenerbahçe kulübü, sermayesinin tamamına sahip olduğu ve Fenerium mağazalar zincirini işleten Fenerbahçe Spor Ürünleri A.Ş, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da vergi rekortmenleri listesinde yer aldı. Mali İşler Koordinatörü Abdülkadir Kuşin, sarı lacivertli kulübün resmi internet sitesinde yer alan açıklamasında, Fenerbahçe Spor Ürünleri A.Ş.’nin, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da vergi rekortmenleri listesinde bulunduğunu kaydetti.

Kulüp açıklamasında, İstanbul Defterdarı M.Akif Ulusoy’un, şirkete gönderdiği yazının içeriği de kamuoyuna şu şekilde duyuruldu:

TEŞEKKÜR GELDİ

2004 yılı kazançlarına ilişkin 2005 yılında verilen kurumlar vergisi beyannameleri üzerinden tahakkuk eden kurumlar vergisi sıralamasında Göztepe Vergi Dairesi’nde beşinci sırada yer almış bulunmaktasınız. Vergi mükellefiyetinin yerine getirilmesi konusunda gösterdiğiniz duyarlılığa teşekkür eder, başarılar dilerim.

Geçtiğimiz yıl Fenerium’da satış rekoru kıran Fenerbahçe’nin bu sezon özellikle Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde elde edeceği başarıya göre cirosunu artırması bekleniyor.

Gözler Yıldırım’da

Bugün gerçekleştirilecek Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu’nda Aziz Yıldırım çarpıcı açıklamalar yapacak.

F.bahçe Yüksek Divan Kurulu’nun olağan toplantısı bugün yapılıyor. Faruk Ilgaz Tesisleri’nde saat 10.00’da başlayacak toplantıda Başkan Yıldırım’ın yapacağı açıklamalar merakla bekleniyor. Daha önce kulübün resmi sitesinde yönetimden ayrılması gündemde olan Asbaşkan Hakan Bilal Kutlualp hakkında konuşacağını bildiren Yıldırım bugün kürsüye çıkacak. Yönetim Kurulu’nun son 3 toplantısına mazaret bildirerek gitmeyen Kutlualp’ın bugünkü toplantıya katılıp katılmayacağı belli değil. Öte yandan Tüzük Tadil Kongresi’nin de önümüzdeki hafta yapılacağı öğrenildi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz