Vergi rekoru kıracağım

Hürriyet Haber
03 Ocak 1999 - 00:00Son Güncelleme : 03 Ocak 1999 - 00:01

Yılbaşı öncesi İstanbul Defterdarlığı'nın 12 ünlünün vergi kaçakçısı olduğunu açıklaması, sahne ve sinema dünyasında bomba gibi patlarken İbrahim Erkal, büyük bir erdem örneği gösterdi.

Fantezi müzik şarkıcısı İbrahim Erkal, bu yıl 50 milyar lira vergi ödeyerek 1998'in vergi rekortmeni olacağını açıkladı. Vergisini ödemeyi kutsal bir görev olarak gördüğünü belirten İbrahim Erkal, ‘‘Her zaman hak ve hukuktan yana olan bir insanım. Bu ülkede çalışan her insan gibi ben de üzerime düşen görevi yapıp vergimi ödeyeceğim. İnşallah bu yıl en yüksek vergiyi ödeyen ben olurum ve 1998 yılının vergi ödeme rekoru benim olur’’ dedi.

Öte yandan 1998 yılında vergi kaçırdığı gerekçesiyle sekiz milyar lira ceza ödemesi istenen Muazzez Ersoy, 1997 yılında 55 milyar lirayla sanat dünyasının vergi rekortmeni olmuştu. İstanbul Deftardarlığı, cezası kesinleşen 12 sanatçının dışında 41 sanatçının daha vergi durumunun incelendiğini açıkladı. Sanatçıların yanı sıra organizatörlerin ve ajansların da gelir gider durumları inceleniyor.

Vergi kaçıranlar

İstanbul Defterdarlığı, vergi kaçırdığını belirlediği sanat dünyasının 12 ünlü ismine ceza kesti. Buna göre Sibel Can, Hande Ataizi, Bülent Ersoy, Muazzez Ersoy, Pınar Eliçe, Seren Serengil, Candan Erçetin, Fedon, Hakan Peker ve Mine Koşan ceza ödeyecek. Bu isimlerden Sibel Can'ın 195 milyar lira, Hande Ataizi'nin 49 milyar lira, Muazzez Ersoy'un 8 milyar lira ve Adnan Şenses'in 5 milyar lira ceza ödeyeceği kesinleşti.Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı