KIRŞEHİR HABERLERİ

Vergi rekortmenlerine teşekkür belgesi

AA / Serkan Güner
26.02.2016 - 16:05Son Güncelleme :
AA / Serkan Güner

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir'de, Vergi Haftası nedeniyle kurumlar vergisi rekortmenlerine teşekkür belgesi verildi.

Ahi Evran Üniversitesi konferans salonunda düzenlenen vergi rekortmenleri teşekkür belgesi töreninde, listede yer alarak başarılı olan mükelleflere Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından imzalanan teşekkür belgesi verildi.

Törene, Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Belediye Başkan Vekili Emre Şahinci, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, daire müdürleri, maliye personeli ve iş adamları katıldı.

Vali Şentürk, burada yaptığı konuşmada, vergi ödemenin bir vatandaşlık görevi olduğunu söyledi.

Devlet gelirlerinin büyük bir kısmının vergilerden sağlandığını belirten Şentürk, "Çocuklarımıza daha iyi bir eğitim vermek, halkımıza daha kaliteli hizmeti sunmak, daha güvenli bir devlet olmamız için vergilerimizi ödememiz gerekir. Sosyal devlet anlayışını gerçekleştirmek için mutlaka vergi alınmalıdır. Alınan vergide de adaleti sağlamak gerekir. Az kazanandan az, çok kazanandan çok vergi almak suretiyle aradaki vergi adaletsizliğini ortadan kaldırmak sosyal-devlet olmanın gereğidir" dedi.

Daha sonra vergi rekortmenlerine teşekkür belgesi verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırşehir ilinden Vergi rekortmenlerine teşekkür belgesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 16 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vergi rekortmenlerine teşekkür belgesi haberi güncellenecektir.

KIRŞEHİR İLÇELERİ

Sayfa Başı