Dünya Haberleri

DÜNYA

  Vergi kaçırma ve şiddet suçlarından mahkum oldu

  BERLİN
  20.06.2017 - 17:25 | Son Güncelleme:

  Erkeklere kadın pazarladığı, şiddet kullandığı ve vergi kaçırdığı suçlamalarıyla yargılanan Rap'çi Schwesta Ewa, 2.5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

  FRANKFURT’ta hakim karşısına çıkan Schwesta Ewa (32), fuhuş yaptırmak, vergi kaçırmak ve erkeklere pazarladığı kadınları dövmekten yargılanıyordu. Ewa, kadınlara şiddet kullanmak ve vergi kaçırmaktan mahkum oldu. Kadınlara fuhuş yaptırma suçlamasından ise delil yetersizliğinden beraat etti. Sanık mahkemedeki ifadesinde kadın pazarladığı yönündeki iddiaları reddetmiş, ancak kadınları dövdüğünü ise itiraf etmişti. Savcı, sanık için dört yıl üç ay hapis cezası talep etmişti. Avukatı ise bir yıl altı ay hapis cezası ve cezanın da ertelenmesini istemişti.

  10 YIL GENELEVDE ÇALIŞMIŞTI

  Kasım ayından beri tutuklu bulunan Ewa, sahne hayatına başlamadan önce 10 yıla yakın süre boyunca Frankfurt Garı yakınlarındaki genelevlerde çalışmıştı. Ewa, daha sonra sahneye çıkmaya başlamıştı. Ancak şarkı söyleyerek fazla para kazanamayınca bu kez kadın ticaretine başlamış, Kasım ayında da polisin düzenlediği operasyonla yakalanıp cezaevine konmuştu. Yaklaşık yedi aydır cezaevinde bulunan Ewa'nın aldığı cezayı temyiz etme hakkı bulunuyor.

  Etiketler: Almanya
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı