BİLECİK HABERLERİ

Vergi Haftası Ziyareti

IHA
24.02.2015 - 10:16Son Güncelleme :

OSMANELİ MAL MÜDÜRÜ METİN CAN 26. VERGİ HAFTASI DOLAYSIYLA OSMANELİ ESNAF VE SANATKARLAR ODASINI ZİYARET ETTİ.

IHA

Osmaneli Mal Müdürü Metin Can, 26. Vergi haftası dolaysıyla Osmaneli Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nı ziyaret etti.
Can, ziyaret sırasında, verginin kutsal olduğunu ve vergi bilincinin çocuklarımıza aktarılması gerektiğini söyledi. Metin Can, vergiyi kısaca, devletin gerçek ve tüzel kişilere yüklediği ekonomik yükümlülük olarak açıklayabileceklerini anlatarak, "Hizmetlerin yapılabilmesi için yapmış olduğumuz alışverişlerimizde mutlaka fişimizi almalıyız. Herkes yapmış olduğu harcama kadar devlete vergi ödüyor, bu vergilerle de devlet bizlere hizmet yapıyor. Bizler vergilerimizi ne kadar düzenli ödersek, karşılığını da alırız. Bunun için her vatandaş üzerine düşen görevi yapmalıdır" dedi.
KAYIT DIŞI HAKSIZ REKABETE SEBEP OLUYOR
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Osmaneli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Aydın Yıldız ise, verginin en kutsal vatandaşlık görevi olduğunu en iyi esnafın bildiğini söyledi. Yıldız, esnafın vergisini tam ve zamanında ödemeye çalıştığını, ama en büyük sorunun kayıt dışı ekonomi olduğunu söyleyerek, "Kayıt dışı, piyasalarda haksız rekabet doğurmakta bu da esnafımızı zor duruma sokmaktadır. Ödediğimiz vergilerin bize geri döndüğünü görmek, esnafımız vergilerini ödemede daha çok istekli olmasının temel nedenlerindendir. Geçmiş yıllarda esnafın ödediği vergilerle bankalar kurtarılırken günümüzde ise otobanlar, hızlı trenler, tüp geçitler yapıldığını gören esnafımızın vergisini ödemekte daha azimli olmasını sağlamaktadır.Devletimizden beklentimiz kayıt dışıyla mücadelede daha azimli olunması ve şikayetlerin zamanında değerlendirilerek kayıt dışının engellenmesidir” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bilecik haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bilecik ilinden Vergi Haftası Ziyareti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2015 tarihinde saat 10 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vergi Haftası Ziyareti haberi güncellenecektir.

BİLECİK NAMAZ VAKİTLERİ
25 Kasım 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:05
 • Guneş
  07:50
 • Öğle
  12:58
 • İkindi
  15:29
 • Akşam
  17:45
 • Yatsı
  19:18
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı