MARDİN HABERLERİ

Vergi Haftası etkinlikleri

AA / Sabahattin Kaya
25.02.2016 - 17:18Son Güncelleme :

- Ömerli’de, 27. Vergi Haftası çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başlandı.

Vergi Haftası etkinlikleri
AA / Sabahattin Kaya

MARDİN (AA) - Ömerli’de, 27. Vergi Haftası çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başlandı.

Ömerli Mal Müdürü A.Kadir Petek, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce belirlenen ilkokullarda Gelir Uzmanı Meral Kalkan Petek ve diğer yetkililerle birlikte verginin önemi konusunda öğrencileri bilgilendirdi.

Petek, öğrencilere yaptığı konuşmada, vergi ve verginin önemini, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve sağlıklı bir vergi bilinci yetişmesinin öneminden bahsetti.

Mal Müdürü Petek, öğrencilerin vergi konusunda merak ettiği sorulara cevap vererek, vergi ve devlettin vergiyle neler yaptığını anlattı.

Petek ve beraberindekiler, daha sonra öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

Daha sonra Mal Müdürü Petek ve beraberindekiler, Ömerli Kaymakamı Erol korkmazı ziyaret etti.

Vergi Haftası boyunca Ömerli'de çeşitli etkinliklerin düzenleneceği ve vergi alışkanlığının toplumun bütün kesimlerince benimsenmesi amacıyla ilçenin kalabalık yerlerinde danışmanlık hizmeti sunulacağı kaydedildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mardin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mardin ilinden Vergi Haftası etkinlikleri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 17 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vergi Haftası etkinlikleri haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı