ORDU HABERLERİ

Vergi Haftası

AA / Hacer Öztürk
27.02.2016 - 18:03Son Güncelleme :

- Ünye Kaymakamı Demir: "Ülkenin tüm yükünü sizler çekiyorsunuz ve sizin kazandırdığınız paralarla devlet ayakta duruyor"

AA / Hacer Öztürk

ORDU (AA) - Ünye Kaymakamı Mustafa Demir, vergi mükelleflerine seslenerek, "Ülkenin tüm yükünü sizler çekiyorsunuz ve sizin kazandırdığınız paralarla devlet ayakta duruyor" dedi.

Demir, Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında bir otelde organize edilen yemekte, İlçe Vergi Dairesi personeli ve mükelleflerle bir araya geldi.

Vergi mükelleflerinin ekonomik değer ifade eden mallarının bir oranını devletle paylaştığını belirten Demir, "Siz dostlarımız ekonomik değer ifade eden mallarınızı, yılın belirli aylarında ve dönemlerinde devletimizin temsilcisi Gelir İdaresini temsilen Ünye Vergi Dairesine kendi rızanızla giderek vergi yoluyla paylaşıyorsunuz. Getirmiş olduğunuz her kuruş için sizlere teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Demir, her vergi mükellefinin alnının terini devlete getirip verdiğini vurgulayarak, şöyle devam etti:

"O alın teri de paha biçilemez hizmetler olarak bizlere geri dönüyor. Ticaret ve serbest meslek mükellefleri olmadan bir ülke geçinemez. Ülkenin tüm yükünü sizler çekiyorsunuz ve sizin kazandırdığınız paralarla devlet ayakta duruyor."

Kaymakam Demir ve İlçe Vergi Dairesi Müdürü Gökhan Yeneş, personele ve dereceye giren mükelleflerine teşekkür belgesi verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ordu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ordu ilinden Vergi Haftası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 18 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vergi Haftası haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı