GİRESUN HABERLERİ

Vergi Haftası

AA / Gülsen Akyol Mutlu
26.02.2016 - 16:51Son Güncelleme :

- İlçe Mal Müdürü Şeker: "Vergi, kamu hizmetlerinin finansmanında kullanılan en önemli kaynaklar arasında yer almaktadır"

AA / Gülsen Akyol Mutlu


GİRESUN (AA) - Şebinkarahisar ilçesinde, Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında program düzenlendi.

İlçe Mal Müdürü Selçuk Şeker, Şebinkarahisar İlkokulu ve İstiklal İlkokulu öğrencileri ile makamında bir araya geldi.

Şeker, burada yaptığı konuşmada, verginin kamu hizmetlerinin finansmanında kullanılan en önemli kaynaklar arasında yer aldığını söyledi.

Halkın, verginin ülkenin kalkınma, güvenlik, sağlık ve ulaşım gibi hizmetlerde en temel kaynağı teşkil ettiği konusunda bilinçlendirilmesini hedeflediklerini vurgulayan Şeker, şunları kaydetti:

"Adil vergi dağılımının sağlanması, vergi bilincinin toplumun tüm kesimleri tarafından etkin bir şekilde anlaşılması ve gelecek nesillere iyi şekilde öğretilmesi adına bu haftayı kutluyoruz. Vergilerin sağlıklı şekilde toplanması ve bunlarla vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet sunulabilmesi için herkese sorumluluk düşmektedir. Bu vesileyle kayıt dışılığın önlenmesi için tüm vatandaşlarımızı mücadeleye davet ediyoruz."

Şeker, işlemler hakkında bilgi sunduğu öğrencilere ikramda bulundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Giresun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Giresun ilinden Vergi Haftası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 16 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vergi Haftası haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı