KAYSERİ HABERLERİ

Vergi dairesinden yapılandırma için uyarı

DHA
15 Haziran 2017 - 11:22Son Güncelleme : 15 Haziran 2017 - 11:22

Vergi dairesinden yapılandırma için uyarı

YEREL HABERLER KAYSERİ

DHA

 KAYSERİ, (DHA)- KAYSERİ Vergi Dairesi'nden 7 bin 20 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Kanunu hakkında yapılan açıklamaya göre yapılandırma için 30 Haziran’a kadar verdi dairelerine başvurulması gerektiği belirtildi.
Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Günçavdı’nın 'Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Kanunu' hakkında yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, 7 bin 20 sayılı yasanınyanı sıra bazı yaalarda ve Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'un 27 Mayıs 2017 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe girdiği belirtildi. Açıklamada, şöyle denildi:
"7 bin 20 sayılı Yeni Yapılandırma Kanunu ile vatandaşlarımızın kamuya olan borç yükü azalacak, borçlar taksitler halinde ödenebilecektir. Toplumun her kesimine hitap eden Kanunu vatandaşlarımıza anlatmak, azami seviyede yararlanılmasını sağlamak amacıyla gerekli tanıtım faaliyetleri başlatılmıştır. Başkanlık olarak tüm personelimiz ile Kanunu anlatmak ve uygulamak üzere hazır bulunuyoruz. Yeni Yapılandırma Kanunu kesinleşmiş borçlara ödeme kolaylığı getiriyor. Vergi Dairelerine ödenmesi gereken vergi ve diğer borçların gecikme zamları, faizleri Yİ-ÜFE oranında, yani üçte iki oranında azaltılıyor. Vergi aslına bağlı cezalar da tamamen siliniyor. Kanundan yararlanan vatandaşlarımız yıllık yüzde 16.80 oranında gecikme zammı ödemek yerine yıllık yüzde 3-4 gibi düşük oranda bir tutar ödeyecek. Usulsüzlük ve özel usulsüzlük cezalarında da indirim yapılıyor. Yarısını tahsil ediyor, yarısından vazgeçiyoruz. Borcun peşin ödenmesi halinde ayrıca indirim yapılıyor ve Yİ-ÜFE oranında hesaplanan tutarın yarısından vazgeçiliyor. Borçların 36 aya varan sürelerde ödenmesi mümkün. Taksitlere, bugün için uygulanan faizin çok altında bir oranda katsayı uyguluyor. Yapılandırma devam ettiği sürece; borcu yoktur belgesi alınabilecek ve araçların fenni muayeneleri yaptırılabilecek.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kayseri haberleri bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği Kayseri haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Vergi dairesinden yapılandırma için uyarı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ağustos 2017, Salı
  • İmsak
   04:05
  • Guneş
   05:51
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   16:36
  • Akşam
   19:32
  • Yatsı
   21:04
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı