Vergi dairelerinde ‘uzun tatil’ mesaisi

Hürriyet Haber
19.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

Maliye Bakanlığı, vergi dairelerinin Ramazan bayramı nedeniyle verilen idari izin günleri olan 25 ve 26 Aralık'da açık olacağını bildirdi. Büyükşehirlerde de Taşıt Alım Vergisi'ni tahsil etmeye yetkili vergi daireleri 23 ve 30 Aralık tarihlerinde hizmet verecek .

Maliye Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Başbakanlık'tan yapılan izin duyurusunda hizmetin aksamaması amacıyla, zorunlu hizmetlerin asgari düzeyde personel ile yürütülmesi konusuna yer verildiği hatırlatıldı.

Bu çerçevede vergi dairelerinin 25 Aralık Pazartesi ve 26 Aralık Salı günü normal mesai saati bitimine kadar açık olacağı belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

‘‘Yıl sonunun yaklaşması ve Ramazan Bayramı tatilinin hafta sonu tatili ile birleşmesi nedeniyle, motorlu taşıtların alım-satım işlemlerinde artışlar olduğundan, vergi dairelerinde meydana gelmesi muhtemel sıkışıklığın önlenmesi ve mükelleflere kolaylık sağlanması amaçlandığından;

Büyükşehir belediyesi olan illerde taşıt alım vergisini tahsile yetkili vergi daireleri 23 ve 30 Aralık günleri saat 16.00'ya kadar açık bulundurulacaktır.

Diğer illerde ise taşıt alım vergisini tahsile yetkili vergi dairelerinin 23 ve 30 Aralık günleri saat 16.00'ya kadar açık bulundurulmasına defterdarlar yetkili kılınmıştır.’’

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı