"Yalçın Bayer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Yalçın Bayer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Yalçın Bayer

Vergi Barışı Kanunu

MECLİS iktidar partisinin gördüğü lüzum üzerine vergi ve diğer borçları ile ilgili olarak bir yasa çıkması için çalışma yaptı.

Amaç, esnafın ve halkın borç batağından kurtarılması idi. Bu yasa çıkacak çünkü Meclis’e geldi. Sizler seçildiğiniz illerinizde vatandaşın durumunu bildiğinizi zannetmiyorum. Çünkü gittiğinizde sizleri karşılayanları biliyorum. Sadece ve sadece kemdi egolarını tatmin etmek kendilerini başarılı göstermek için yalan söylerler. Vatandaşın sıkıntısını dile getirmezler. Borcundan dolayı her gün intihar edenlerin yalnız medyaya intikal edenlerini dahi saydınız mı? Medyaya intikal etmeyenlerden bahsetmiyorum. Halen yeni oluşan borçlarını ve SSK primlerini ödeyemeyenleri biliyor musunuz? Zannetmiyorum, çünkü ağır ağabeylerin sohbetlerinden dolayı size kimse bir bilgi vermez. Bunları görmeden, yaşayanla birlikte olmadığınızdan bilemezseniz. Eğer ki biliyorum derseniz ki, Bu borçların 36 ayda ödenemeyeceğini bilirsiniz. İSTESOB Başkanı Sayın Faik Yılmaz’ın borçlu 40.000 esnafın iflas ettiğini yok sayamızsınız. Bu iflas eden esnafların vergi, SSK, Bağkur borçlarının olmadığını da düşünemezsiniz. TESK Başkanı Sayın Palandöken’in feryadını duymamış da olabilirsiniz. Ticaret Odalarının tuzları kuru galiba, İzmir Ticaret Odası ve yönetiminin korkudan sesler ininde çıkmadığını biliyorsunuzdur. Mükellef siftahsız dükkân kapatıyor, sızlamalarından bir sonuç çıkartamıyorsunuz. Hayır, öyle değil diyorsanız, ülkeden haberiniz yoktur diyebilirim. Koltukları, oturan insanlar büyütür. Tersi de olabilir, koltukları insanlar küçültür. Bu millet sizin koltuklarınızı büyüteceğinizi düşünerek oy verip vermediğini siz kendinize empati yaparak kendinizi sorgulayınız. Bahsi geçen borçların ödenmesini amaç edindiyseniz bunun bu şartlarla sonu hüsrandır. Şunu iyi bilin ki, 10?15 ve daha fazla yıllardan beri ödenemeyen borçlar öyle 36 ayda ödenir desem inanır mısınız?
Ahmet GÖZÜBÜYÜK

Temiz meclis temiz aday


URSUZ, nursuz, hırsız aday istemiyoruz.
Dokunulmazlık zırhı nedeni ile yargılanamayan başbakan, bakan ve cumhurbaşkanı istemiyoruz.
12 haziran 2011 de yine iktidar ve muhalefetten “milletvekili olamayacak nitelikte” bir sürü milletvekili adaylığı için ortaya çıkacaktır.
Milletvekili seçilme yeterliliğine sahip olmayan adayları YSK’ya dilekçe ile bildirelim..
Temiz meclis temiz adaylardan geçmekte...
B.BÜYÜKAKIN

Diktatörler


DİKTATÖRLER seçimle gelir, halkla giderler. Diktatörler seçimle gitmezler. Çünkü sandıkları önümüze onlar koyar. Sandıktan da onlar çıkar.
Mubarek 30 yıl sandıktan çıktı.
Bülent ESİNOĞLU

Biliyor musunuz


İP Genel Sekreteri Hasan Basri Özbey’in, genel seçimlerde ‘yurtsever aydınlarımızı İşçi Partisi listelerinden aday göstereceklerini’ bildirerek, “Perinçek tabii ki aday olacak ve Meclis’e girecek” dediğini...

KISA KISA

DİVRİĞİ Konukevi yenilenen dekoru ve değişmeyen kaliteli hizmetleri ve güler yüzlü personeli ile sizlere hizmet vermeyi bekliyor. Dikmen’de, Sokullu Mehmet Paşa Caddesi, Pir Sultan Sokak, No:8.

GÜNÜN SÖZÜ

“Geçtiğimiz hafta piyasalarda başlayan dalgalanmalar ve artan stres, ekonomi yönetimini ve ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısını telaşlandırmış görünmektedir.”
(CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak)
X