Vergi Bakanı'nın eşi vergi kaçakçısı çıktı

Hürriyet Haber
05.05.2010 - 13:41 | Son Güncelleme: 05.05.2010 - 13:41

Fransa'da vergilerden sorumlu Bütçe Bakanı François Braoin'nun, uzun zamandır beraber olduğu sinema sanatçısı Michele Loroque'un, mali yükümlülükler daha az olduğu gerekçesiyle vergisini ABD'de ödediği ortaya çıktı.

Fransa'da skandal haberleri duyurmasıyla ünlü kara mizah gazetesi Le Canard Enchaine, “ünlü sanatçının, 2002 yılından bu yana ABD'nin Las Vegas kentinde ikamet ettiğini bildirip, daha az vergi ödediğini” duyurdu.

Gazete, sanatçının, Fransa'da çevirdiği film ve televizyon dizileri ve reklamlarla ilgili telif haklarından aldığı gelirlerin vergisini de ödemekten kurtulduğunu iddia etti. Gazete, konu ile ilgili dedikoduların artması üzerine sanatçının bu yıl Fransa'da vergi vereceğini yazdı.

Michele Laroque, gazeteye yaptığı açıklamada, 2005 yılında Las Vegas'ta bir daire satın aldığını ve yılın önemli bir bölümünü burada geçirdiğini belirterek, yasal olarak ihlalde bulunmadığını ileri sürdü. Fransa'da son olarak daha az vergi ödememek için “İsviçre'de ikamet ettiği” yolunda vergi dairesine bildiriminde bulunan ünlü şarkıcı Johnny Hallyday'in durumu kamuoyunda geniş yankı uyardırmıştı.
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı