OSMANİYE HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Verem Eğitimi ve Propaganda Haftası etkinlikleri

DHA
11.01.2018 - 12:52Son Güncelleme :
DHA

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 71. Verem Eğitim ve Propaganda Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikler, Toplum Sağlığı Merkezi Verem Savaş Dispanserinde yapılan tanıtım toplantısı ile başladı.
İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz Başkanlığındaki programa, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Hayri Sarı, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Op.Dr. Güney Cem Bülbüloğlu, Verem Savaş Derneği Başkanı Mehmet Ünal Besen ve İl Sağlık Müdürlüğü Halk sağlığı Hizmetleri Başkanlığı yetkilileri katıldı. Tüberküloz İl Koordinatörü Dr. Murat İsmail Deniz tarafından katılımcılara; Tüberküloz Verem hastalığı, teşhis ve tedavisi, Türkiye'de ve Osmaniye'de ki Tüberküloz hastalarına yaklaşım, sunulan hizmetlerin durumu hakkında bilgi verildi. Deniz, ülkede verem hastalığının teşhis ve tedavisinin ücretsiz olarak yapıldığı, tüberküloz ve dirençli tüberküloz hastalarının tedavisinde kullanılan birinci ve ikinci seçenek tüberküloz ilaçlarının Sağlık Bakanlığınca temin edilerek ücretsiz olarak hastalara verilmek üzere sağlık kuruluşlarına dağıtıldığı dile getirdi.
İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz ise halkın konuya dikkatini çekmek adına yapılacak faaliyetlerin planlanmasında Aile Hekimlikleri, Göğüs Hastalıkları Uzmanları, Verem Savaş Dispanseri ve Verem Savaş Derneği Başkanlığının uyum içerisinde çalışarak hastaların tespitinden tedavi sürecinin sonuna kadar ki dönemde koordinasyonun sağlanmasının önemli olduğu dile getirdi. Öznavruz, ayrıca eğitim faaliyetlerinin tüm ildeki  yetişkin ve çocukları kapsayacak şekilde programlamaların verimli ve hastalığı eradike etme adına önemli bir adım olacağını söyledi.
71.Dönem Verem Eğitim Ve Propaganda Haftası etkinlikleri kapsamında Alışveriş Merkezinde Toplum Sağlığı Merkezi çalışanları tarafından Tüberküloz Farkındalık Stadı açılmış ayrıca hafta ile ilgili eğitim çalışmaları yapılarak vatandaşlar bilgilendirildi. İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren “Sağlıklı Yaşam Aracı” ile ise  hafta boyunca İl Merkezi ve İlçeler gezerek halkı Verem hastalığı ve Veremle mücadele konusunda farkındalık amaçlı eğitim hizmetleri yapılmakta.

FOTOGRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Verem Eğitimi ve Propaganda Haftası etkinlikleri haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

OSMANİYE NAMAZ VAKİTLERİ

24 Ekim 2018, Çarşamba
 • İmsak
  05:24
 • Guneş
  06:44
 • Öğle
  12:25
 • İkindi
  15:26
 • Akşam
  17:55
 • Yatsı
  19:10
Sayfa Başı