ARDAHAN HABERLERİ

Veranda, Raflardaki Yerini Aldı

IHA
14 Ekim 2015 - 17:18Son Güncelleme : 14 Ekim 2015 - 17:19

VERANDA RAFLARDAKİ YERİNİ ALDI

IHA

Ardahan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gürkan Doğan’ın dördüncü şiir kitabı VERANDA raflardaki yerini aldı. Yirmi yıla yayılan şiirlerin bir kitapta toplanmasıyla oluşan Veranda’da hem daha önce yayımlanmış olan, hem de ilk defa gün yüzüne çıkan şiirler yer alıyor. Prof. Dr. Doğan, çeşitli kitapevlerindeki raflarda yerini alan ve internet üzerinden de satışa sunulacak olan kitabın tüm gelirinin Ardahan Üniversitesi Gençlik Eğitim Merkezi’ne (ARÜGEM) aktarılacağını belirtti.
1995 ve 2015 yılları arasında yazılan şiirlerden oluşan ‘Veranda’ hakkında çeşitli bilgiler veren Prof. Dr. Doğan, kitapta iki yüz on sekiz şiirin yer aldığını belirtti. Prof. Dr. Doğan sözlerine şöyle devam etti: “Şiirlerden bir tanesi dışında hiçbirinin başlığı yok. Herkes okuduğu şiire kendi başlığını koyabilsin diye. Başlığı olan tek şiiri ise, Sevgi Abla şiiridir. Çok kıymetli bir yakınımızın 60. yaşı için yazılmıştır. Kitabın kapak tasarımını yapan Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’müzde görevli grafiker kardeşim Hilal Kılıçoğlu’na da özellikle teşekkür etmek istiyorum. Gönlümdeki Veranda’ya yakışacak en güzel kapağı tasarladı benim için.”
TOPLU ŞİİRLER (1995-2015) VERANDA
Daha önce üç şiir kitabının yayımlandığını belirten Prof. Dr. Doğan, şöyle devam etti: “Küçük Şeyler 1995 yılında, Ortancalar 1996 yılında, ve Mavi ise 2000 yılında çıkmıştı. 2000-2015 yılları arasında yazılmış ama yayınlanmamış şiirler de vardı. 4. kitabımızda hepsini Veranda’da buluşturduk. ‘Veranda’ aslında benim için çok güçlü bir imge. Yani hayatımın bir dönemini mutlaka bir ‘Veranda’da geçirmek istiyorum; ‘Veranda’lı bir hayatım olsun istiyorum. Şiir ve hayatın birbirine karıştığı zamanlarda, şöyle uzun uzun, anlamlara anlam katıp, uzaklara bakmak istiyorum …”
KİTAPTAN ELDE EDİLEN GELİRİN TAMAMI ARÜGEM’E BAĞIŞLANACAK
Kitapevlerinde yerini alan ve internet üzerinden de satışa sunulacak olan kitabın geliri ile ilgili olarak ise, Prof. Dr. Doğan şunları söyledi: “Veranda’dan elde edilecek gelirin tamamını Ardahan Üniversitesi Gençlik Eğitim Merkezi’ne (ARÜGEM) bağışlamış bulunuyorum. Çünkü Ardahan Üniversitesi’nin böyle bir desteği hak eden başarılı öğrencilerine katkıda bulunmanın çok önemli olduğu kanısındayım. Bugüne kadar ARÜGEM sayesinde böylesine yüce bir amaca yönelik çok değerli destekler sağlandı. Umarım başlatmış olduğumuz bu girişim de bu doğrultuda anlamlı bir destek olarak karşılığını bulacaktır. ARÜGEM yöneticilerine de bana bu fırsatı vermiş oldukları için çok teşekkür ediyorum. Kendilerinin, şiir üzerine konuşulduğu bir toplantı sonrasında bir imza günü düzenlemek gibi zarif bir düşünceleri var galiba. Mümkün olabilirse bundan büyük bir sevinç ve heyecan duyacağımı şimdiden hissedebiliyorum.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ardahan haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ardahan ilinden Veranda, Raflardaki Yerini Aldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ekim 2015 tarihinde saat 17 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Veranda, Raflardaki Yerini Aldı haberi güncellenecektir.

  ARDAHAN NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   03:29
  • Guneş
   05:20
  • Öğle
   12:23
  • İkindi
   16:08
  • Akşam
   19:04
  • Yatsı
   20:40
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı