İSTANBUL HABERLERİ

“Venezuela’da muhalefet meşru hükümeti yıkmaya çalışıyor”

DHA
03.05.2017 - 16:22Son Güncelleme :

YEREL HABERLER İSTANBUL

DHA

İstanbul, 3 Mayıs (DHA) - Venezuela Bolivar Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçisi Jose Gregorio Bracho Reyes, Venezuela muhalefetinin Ulusal Meclis’te çoğunluk elde ettiği günden itibaren Nicolas Maduro Moros’un meşru ve anayasal hükümetini devirmek üzere güçler üstünlüğünü feshetme kararı aldığını söyledi.
Basın mensuplarına yolladığı mektupta, Venezuela ve Bolivarcı Devrim’e karşı bir savaş ilan edildiğini vurgulayan Reyes, bu savaşın ekonomik, finansal, medyatik, diplomatik ve psikolojik olarak pek çok cepheden yürütüldüğüne dikkat çekti.
Reyes, hükümet karşıtı eylemleri gerçekleştiren grupların, "yurt dışından maddi destek alan, kamu mallarına ve hatta Venezuela vatandaşlarının canlarına kasteden" eylemler içine girdiklerini savunarak, "Bu göstericiler zehirli medya tarafından ‘demokrasi savunucuları’ olarak lanse edilerek Venezuela’daki anayasal düzeni bozmak istiyorlar" dedi.
"La Salida - Çıkış Yolu" olarak adlandırılan ve 2014 yılında başlatılan eylemlerde 43 kişinin yaşamını yitirdiğini ve 800 kişinin yaralandığını hatırlatan Reyes, maddi zararın 10 milyon doların üzerinde olduğunu söyledi.
Nisan ayından itibaren, muhalefetin, "Maduro hükümetini yıkmak için sokağa" sloganlarıyla, Venezuela radikal siyasi unsurlarını ve uluslararası güçlerin aşırı sağcı hükümetlerini kullanarak ülkeyi şiddet yanlsıı bir müdahaleye teşvik ettiğini belirten Reyes, dünyanın bir savaşa daha ihtiyacı olmadığını söyledi.
Bolivarcı Hükümete karşı gerçekleştirilen saldırıların sadece Venezuela demokrasisine karşı değil, aynı zamanda emperyalist güçlere karşı olan Latin Amerika ve Karayipler Entegrasyon sürecine de karşı olduğunu söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden “Venezuela’da muhalefet meşru hükümeti yıkmaya çalışıyor” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Mayıs 2017 tarihinde saat 16 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça “Venezuela’da muhalefet meşru hükümeti yıkmaya çalışıyor” haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:25
 • Guneş
  08:14
 • Öğle
  13:10
 • İkindi
  15:30
 • Akşam
  17:44
 • Yatsı
  19:21
Sayfa Başı