Dünya Haberleri

  Venezuela'da kriz sürüyor

  Hürriyet Haber
  16.06.2017 - 15:07 | Son Güncelleme:

  Venezuela’da aylardan bu yana süren hükümet karşıtı gösterilerin yol açtığı politik kargaşa şehirlerde gıda sıkıntısına yol açtı. Venezuela’nın başkenti Caracas’ta halk birçok temel ihtiyaçlarını karşılayamıyor.

  Güney Amerika ülkesi Venezuela’da Nisan ayından bu yana devam eden hükümet karşıtı gösteriler krize sebep oldu. Fransız gazetesi Le Monde yer alan yazı şehirde yaşanan krizi ortaya koyuyor;

  “Birden beş tane siluet sokağın köşesinde belirdi. Genç, kasklı, maskeli, molotof kokteyli elinde... Yarı yürüyerek yarı koşarak renkli La Vega evlerinin yanında geçiyordu. Sabah saat 7 olmasına rağmen, Caracas’ın batısında olan mahalle yanmaya başlamıştı bile. Daha sonra güvenlik güçleri olay yere geldiler. 

  Gaz maskesi ve Venezuela bayrağı renklerini taşıyan motorcu kaskıyla bir genç, polislerin yanında olmasına rağmen hala küfür ediyordu.

  Aynı anda birkaç sokak aşağıda fırının önünde kuyruk oluşturmuş olan insanlar ekmek alabilmek umuduyla bekliyorlardı. Caracas’ta yaşanan kıtlık ve şiddetin olduğu klasik bir gün daha…”

   

  Etiketler: gıda krizi
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı