ESKİŞEHİR HABERLERİ

Venezuela Büyükelçisi’nden Büyükerşen’e Ziyaret

IHA
31.10.2015 - 16:17Son Güncelleme :

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI PROF. DR. YILMAZ BÜYÜKERŞEN, VENEZUELA BOLİVAR CUMHURİYETİ’NİN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ JOSE GREGORİO BRACHO REYES’İ AĞIRLADI.

IHA

Venezuela Bolivar Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi Jose Gregorio Bracho Reyes, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti.
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Venezuela Bolivar Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi Jose Gregorio Bracho Reyes’i ağırladı. Konuk büyükelçi, ziyaret sırasında Büyükerşen için “Türkiye tarihindeki ilerici düşünceleri ve icraatları ile ismi sadece Eskişehir’in değil, tüm Türkiye’nin sınırlarını aşan bir belediye başkanını ziyaret etmekten onur duyuyorum” dedi.
Başkan Büyükerşen ise, Büyükelçi Reyes’den Venezuela’nın Birleşmiş Milletler Teşkilatı’nın Amerika’daki son toplantısında İnsan Hakları Konseyi’ne yeniden seçilmiş olmasından dolayı Venezuela halkı ile Venezuela Bolivar Cumhuriyeti Devlet Başkanı Nicolas Maduro’ya kutlama mesajlarını iletmesini istedi.
Konuk Büyükelçi Reyes, Büyükerşen’e iki büyük devrimci olarak gördükleri Venezuela devrimcisi Simon Bolivar ve Atatürk’ü konu alan “Bolivar ve Atatürk” ile “Atatürk ve Bolivar” isimli iki kitabın Türkçe tercümesini vererek kendisini Venezuela’ya davet etti. Büyükelçi ayrıca, Latin Amerika ülkelerinin Ankara’daki büyükelçilerinin başkanı olduğunu ve Büyükerşen’i Ankara’da yapacakları toplantıda görmek istediklerini belirtti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Venezuela Büyükelçisi’nden Büyükerşen’e Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ekim 2015 tarihinde saat 16 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Venezuela Büyükelçisi’nden Büyükerşen’e Ziyaret haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı