Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Venedik'te heyecan dorukta

  Hürriyet Haber
  09.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  NEYSE ki Hollywood yıldızları yavaş yavaş evlerine döndü ve Venedik Film Festivali gerçek yarışma kimliğine bürünebildi. Ünlü starlar ve gorillerinin yerine şimdi Altın Aslan heyecanı sardı kanallar kentini.

  Kulislerde büyük ödülü kimin kazanacağı tartışılıyor. Bir çok da favori var kuşkusuz. Stephen Frears'ın Liam adlı eseri ödül kazanması muhtemel filmlerden biri. 1930'lu yıllarda İngiltere'de ki faşizmi, depresyonu, yoksulluğu yedi yaşında ki bir çocuğun bakış açısından yansıtan eser Altın Aslan'ın güçlü adaylarından.

  Jia Zhang-Ke'nin Çin- Japon ortak yapımı 3 buçuk saatlik Platform'u da ödülü zorlayan filmlerden. Çin'de yaşanan kültür devriminde genç neslin tükenişini ustalıkla beyaz perdeye aktarmasıyla beğeni topladı Platform.

  Barbet Schroder'in Kolombiya adına yarışan ve kiliseyi hedef alan Le Virgen de Los Sicarios adlı filmi de büyük alkış aldı.

  Bu akşam ünlü Çek yönetmen Milos Forman'ın başkanlığındaki jüri 57. Venedik Film Festivali'nin sonuçlarını açıklayacak.

  Model'in hayal kırıklığı

  Top model Claudia Schiffer Venedik'te bir hayal kırıklığına uğradı. Schiffer'ın kısa metrajlı filmi Sound ıslıklanırken, Mick Jagger'ın Venedik' gelip MTV Müzik kanalının konserine katılması gençleri heyecanlandırdı.

  Günümüzün Sineması bölümünde gösterime giren Belçikalı yönetmen Pierre Paul Renders'ın Thomas in Love adlı filminde başarılı bir performans sergileyen Türk asıllı Aylin Yay da epey dikkat çekti.

  Bu arada Woody Allen'ın sonradan görme zenginleri alaya alan Small Time Crooks'u da hem eleştirmenlerin hem seyircinin ilgisini çekti.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı