Gündem Haberleri

  Venedik Notları

  Hürriyet Haber
  14.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Leonerdo DiCaprio Venedik'e gitmekten vazgeçince George Clooney gençlerin en çok ilgi gösterdiği aktör oldu. Clooney, 'Out of Sight'ta kibar bir hırsızı canlandırıyor. Filmin diğer oyuncusu ise Jennifer Lopez.

  55.Venedik Film Festivalinde eleştirmenler iki gerçeği gündeme getirdiler. Türkiye'de Yılmaz Güney'in 'Yol' filminin 16 yıl sonra gösterime konulmasının Türkiye'nin demokratikleşme sürecinin, kültür sanat alanında dev bir adımı olduğunu belirttiler. Diğer yandan, Venedik'te bulunan Arnavutluk Kültür Bakanı Edi Rama, ülkesinin başkenti Tiran'da bir sinema salonu bile bulunmadığını belirterek, Avrupa Parlementerlerinden acil yardım istedi.

  Yönetmen Abel Ferrera'nın son eseri 'New Rose Hotel' beklenen ilgiyi görmediği gibi düş kırıklığı yarattı. Başrollerini Christopher Walken, William Dafoe ve Asia Argento'nun paylaştığı yapıtta Ferrera'nın endüstri casusluğu konusunda çelişkiler içinde kaybolduğu yorumu yapıldı.

  Türk yönetmen Yılmaz Arslan'ın filmi 'Yara'nın yankıları hala sürüyor. Eleştirmenler yarışma dışı gösterilen filmin yarışma eserlerinden çok daha kaliteli olduğunu belirttiler.

  Yazar James Jones'un Paris'teki yaşamını konu eden Yönetmen James İvory'nin filmi 'A Soldier's Daughter Never Cries' filminin oyuncularından 16 yaşındaki Leelee Sobieski için geleceğin en büyük yıldızı olacak deniyor.


  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı