Ege Haberleri

EGE

  Veliye yurt uyarısı

  Hürriyet Haber
  24 Eylül 2000 - 00:00Son Güncelleme : 24 Eylül 2000 - 00:01

  İrticai faaliyet gösteren yurtların hızla çoğaldığını söyleyen ADD İzmir Şube Başkanı Dikkaya, ‘‘Aileler, çocuklarını bu yurtlara vermemeli’’ dedi.

  FARKLI illerde üniversiteyi kazanan öğrencilerin kalacak yer arayışı her yıl olduğu gibi sorun olmaya devam ederken, Atatürkçü Düşünce Derneği İzmir Şube Başkanı Saadettin Dikkaya, öğrenci ve velileri, ‘‘İrticai faaliyet gösteren yurtlara karşı dikkatli olun’’ diye uyardı.

  Mantar gibi çoğaldılar

  ADD Karşıyaka Kız Öğrenci Yurdu, yeni akademik yılda da öğrencilere kapısını açtı. Yurdun laik çizgide faaliyet gösterdiğini belirten Dikkaya, ‘‘İrticai faaliyet gösteren yurtlar çevremizde mantar gibi çoğalıyor. Veliler dikkatli olup, çocuklarını bu yurtlara teslim etmemeli’’ dedi.

  Gençlerin beyni yıkanıyor

  BU yurtlarda gençlerin beyni yıkanıp laik düşünceden uzaklaştırıldığını söyleyen Dikkaya, ‘‘Etkileme, okula kayıt sırasında başlıyor. Kandırdıkları öğrencileri yurtlarına alıyorlar. Sonraki dönemlerde değişip farklı tutumlar sergileyen bu gençleri aileleri bile tanıyamıyor’’ diye konuştu.

  ADD'nin kız yurdu

  YURT Müdiresi Mürşide Mengüloğul ise ‘‘İzmir'e gelen anne, babalara güvenle ve gönül rahatlığıyla çocuklarını emanet edebileceği ADD Karşıyaka Kız Öğrenci Yurdu'nun kapısı her zaman açık’’ dedi. Yurtta bu yıl rehberlik ve psikolojik danışmanlık biriminin de hizmet vereceği belirtildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı