ANTALYA HABERLERİ

Velinin telaşı muhtarı yordu!

Salim UZUN/HÜRRİYET
01.12.2017 - 17:51Son Güncelleme :

TEOG’un kaldırılmasıyla başlatılan ‘ikamete göre kayıt’ uygulaması muhtarların iş yükünü artırdı. Antalya Muhtarlar Derneği, “İyi okul telaşına düşen veli muhtarlığa koşuyor” dedi.

Salim UZUN/HÜRRİYET

TEMEL Eğitimden Orta Öğretime Geçiş’in (TEOG) kaldırılması sonrası başlayan ‘ikamete göre 5 okul tercihi’ uygulaması öğrenci velilerinin kafasını karıştırdı. Yeni sistemle ilgili birçok sorunun mahalle muhtarlarına iletildiğini söyleyen Antalya Muhtarlar Derneği, “İyi okul telaşına düşen veli önce muhtarı arıyor” dedi.

‘GÜNDEM EĞİTİM’

Velilerin son derece telaşlı olduğunu kaydeden Dernek Başkanı Nazif Alp, “Bize gelen soruları kamu kurumlarımızdan aldığımız bilgiler doğrultusunda yanıtlamaya çalışıyoruz. Diğer mahallelerde görev yapan muhtarlarımıza da aynı şeyi tavsiye ediyorum. Birçok mahallemizin ilk gündemi yeni eğitim sistemi. Kayıt döneminde daha yoğun olacağımızı düşünüyorum” dedi.

Velinin telaşı muhtarı yordu
‘DANIŞMAN OLDUK’

Emekli öğretmen olduğunu hatırlatan Altınkum Mahalle Muhtarı Eyüp Karakaya, “Yeri geliyor polis, yeri geliyor postacı oluyoruz. Ama eğitim danışmanlığı yapacağımız aklıma gelmezdi. 5 okul tercihini duyan veli muhtarlığa koşuyor. İlk soru da ‘İyi okullar hangi mahallede?’ oluyor. Velinin hesabı şimdiden taşınıp çocuğunun eğitimini garanti altına almak” diye konuştu.

NE YAPACAĞIMIZI ŞAŞIRDIK!

Güvenlik Mahallesi Muhtarı Necati Çimen, “Biz de ne yapacağımızı şaşırdık. Yeni sistemi çok iyi bilmiyoruz. Velinin tek derdi ikametini iyi eğitim veren bir okulun sınırları içine almak. Tabi herkes böyle düşünürse okul kontenjanlarının nasıl planlanacağını da merak ediyorum” dedi.

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Velinin telaşı muhtarı yordu! hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Aralık 2017 tarihinde saat 17 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Velinin telaşı muhtarı yordu! haberi güncellenecektir.ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

02 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:05
 • Guneş
  07:46
 • Öğle
  12:57
 • İkindi
  15:33
 • Akşam
  17:49
 • Yatsı
  19:18
Sayfa Başı