ADANA HABERLERİ

Velilere, Mutlu Birey Yetiştirmenin Şifresi

IHA
25.02.2015 - 10:51Son Güncelleme :

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK VE REHBERLİK BÖLÜMÜ ÖĞRETİM ÜYESİ YRD. DOÇ. DR. OĞUZHAN KIRDÖK, VELİLERE MUTLU BİREY YETİŞTİRMENİN ŞİFRELERİNİ VERİRKEN, “ÇOCUKLARI MUTLU EDEYİM DERKEN, DOYUMSUZ YAPMAYALIM” UYARISINDA BULUNDU.

IHA

Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Kırdök, velilere mutlu birey yetiştirmenin şifrelerini verirken, “Çocukları mutlu edeyim derken, doyumsuz yapmayalım” uyarısında bulundu.
Doç. Dr. Oğuzhan Kırdök’ün Özel Çukurova Bilfen Okulları Anaokulu velilerine yönelik verdiği “Mutlu Birey Yetiştirmenin Şifreleri” konulu konferans büyük ilgi gördü.
Anaokulu velilerine, sorumluluk sahibi, özgüvenli, kendi başına karar alabilen bireyler yetiştirmenin önemini anlatan Kırdök, her anne-babanın çocuğunun mutlu olmasını istediğini ve elinden geldiğince mutlu etmeye çabaladığını belirtti.
VELİLER HATA YAPABİLİYORLAR
Velilerin bu çabaları sırasında bazen hatalar yapabildiklerini kaydeden Kırdök, onlara mutlu birey yapmaya çalışılan çocukların doyumsuz birey olmamaları için nasıl sınır çizilmesi, kurallara uyumun ve doğru davranışların nasıl kazandırılması gerektiği konusunda ipuçları verdi.
Anne-babaların iyi niyetle yaptıkları pek çok davranışın çocuklar üzerine olan etkisi konusunda farkındalık oluşturulmasının amaçlandığı konferansı veliler büyük dikkatle izledi.
Konferans sonucu Özel Çukurova Bilfen Okulları Anaokulunda çocukları eğitim gören veliler, Doç.Dr. Kırdök’e yanıtını merak ettikleri konularda soruları sordu.
Konferans soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Velilere, Mutlu Birey Yetiştirmenin Şifresi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2015 tarihinde saat 10 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Velilere, Mutlu Birey Yetiştirmenin Şifresi haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:56
 • Guneş
  07:39
 • Öğle
  12:45
 • İkindi
  15:16
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  19:02
Sayfa Başı