« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Veli dengeleri bozdu"

Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba, İstanbul Büyükşehir Belediyespor karşısında maça iyi başladıklarını, ancak Veli Kavlak'ın sakatlanmasının ardından oyundaki dengelerin bozulduğunu söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Samet Aybaba, karşılaşma sonrası katıldığı basın toplantısında, ilk 20 dakika etkili oynadıklarını ifade ederek, “Oyuna çok iyi başladık. Sonra Veli sakatlandı ve oyunun dengesi bozuldu” dedi.
İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un yıllardır birlikte oynayan futbolculardan kurulu olduğunu anlatan Aybaba, “Onların da bizim de pozisyonlarımız oldu. Genç oyuncularımız var, onlarla biraz daha çalışacağız. Eksiklerimiz var. Geçen seneki oyuncularımızın performansını artırmalıyız. Gün geçtikçe sahada ne yaptığını bilen, daha çok mücadele eden bir takım haline geleceğiz. Böyle bir maçtan, 1-0 yenikken, 1-1 berabere ayrılmak bizi mutlu etti” ifadelerini kullandı.

Tribünlerde bir grubun Quaresma lehine tezahürat yaptığının belirtilmesi üzerine, “Tribünde değil saha içindeydim ve duymadım” diyen Aybaba, Mustafa Pektemek ile Almeida'nın kopuk oynamalarıyla ilgili olarak da “Zamana ihtiyaçları var. Mustafa'nın, Almeida'ya yaklaşması lazım. Onlar yaklaşmayınca Almeida tek kalıyor. Bizim sistemimizde normalde hücumdayken 3 forvet gibi oynuyoruz” dedi.

“Transfer kolay değil”

Transferle ilgili bir soruya da Aybaba, “Transfer çok kolay değil. Forvet düşünüyoruz. Uzun zamandır bakıyoruz ama olabilir de olmayabilir de” yanıtını verdi. Aybaba, gelecek hafta oynayacakları Galatasaray derbisiyle ilgili olarak da “Hepimiz bu maçı önemsiyoruz. Biz Beşiktaş'ız, büyük takımız. Oyuncularımızla konuşup, yanlış yaptığımız şeyleri düzeltmeye çalışacağız. İki büyük takım oynayacak. Büyük takımlar arasındaki maçlar her zaman sürpriz sonuçlara gebedir” diyerek sözlerini tamamladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz