Gündem Haberleri

  Vekillere Köşk telefonu

  Nuray BABACAN / ANKARA
  12.09.2014 - 09:03 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ülkenin sorunlarıyla yakından ilgilenmeye devam edeceğine ilişkin sözlerinin ilk sonuçları görülmeye başladı. Erdoğan’ın farklı zamanlarda AK Parti milletvekillerini telefonla arayarak, illeriyle ilgili sorunlar hakkında bilgi aldığı öğrenildi. Erdoğan’ın özellikle kız yurtları, eğitim yatırımları, ulaşımla ilgili sorunlarla ilgili gelişmeleri merak ettiği dile getirildi.

  VEKİLLERİ UYARMIŞTI

  Vekillere Köşk telefonuCumhurbaşkanı seçilmeden kısa bir süre önce AK Parti milletvekillleriyle toplantı yapan ve nasıl bir cumhurbaşkanı olacağına dair çerçeveyi çizen Erdoğan, ayağının tozuyla çalışmalarına başladı. Erdoğan, son toplantıda milletvekillerine, “Belki ben hukuken gidiyorum, ama gönlüm de ruhum da burada her zaman her şartta hep yanınızda olacağım. Hukuken gidiyorum ama ruhen buradayım. Çankaya’ya çıktığımda parti sahipsiz kalacak zannetmeyin. Disiplininizi, performansınızı kontrol edeceğim. Gözüm üzerinizde olacak” demişti.

  SONUÇLARINI BİLDİRİN

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan günün değişik saatlerinde gelen telefonlar, AK Parti Milletvekillerini heyecanlandırdı. Erdoğan’ın direkt icraatlarla ilgili sorular sorduğu ve daha önce takibine aldığı konularda gelişme olup olmadığıyla ilgilendiği öğrenildi.

  Erdoğan’ın özellikle okulların açılmasına yakın kız öğrencilerin yurt sorunu, cemaat yurtlarında kalan öğrencilerin diğer yurtlara kaydırılması gibi konularda yapılan çalışmaları sorduğu bildirildi.

  Erdoğan’ın milletvekillerine kendi illerindeki eğitim, sağlık, yol ve diğer bazı yerel yatırımlarla ilgili sorular yönelttiği de öğrenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın takip ettiği konularla ilgili bilgi aldıktan sonra “Gelişmeleri bana aktarın, bu sorunu çözün, vatandaşlardan bana şikayet geliyor” gibi uyarılarda bulunduğu da belirtildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı