Vekille tartışan müdür merkeze

Soner GÜREL / ANKARA
01 Ağustos 2006 - 00:26Son Güncelleme : 01 Ağustos 2006 - 14:38

FINDIK üreticilerinin eylemine müdahele öncesinde AKP Milletvekili ile tartışan Ordu Emniyet Müdür Vekili Rıdvan Güler jet hızıyla merkeze çekildi. Güler, AKP’li milletvekilinin şikayeti üzerine Emniyet Genel Müdürü Gökhan Aydıner’in teklifi ve İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu’nun onayı ile Ankara’ya Polis Başmüfettişliği görevine atandı.

İçişleri Bakanlığı yetkililerinden alınan bilgiye göre, Ordu’da önceki gün "Karadeniz Fındık Mitingi" öncesinde göstericiler Trabzon-Samsun karayolunu 8 saat süre ile trafiğe kapattı. Saatlerce göstericileri ikna etmeye çalışan Emniyet Müdür Vekili Rıdvan Güler, ismi açıklanmayan Ordu AKP’li bir Milletvekili’ ile telefonda tartıştı. Tartışmadan sonra AKP’li Milletvekili konuyu İçişleri Bakanlığı’na yansıttı ve Ordu Emniyet Müdür Vekili Rıdvan Güler’in merkeze alınmasını istedi. Bunun üzerine Güler’in merkeze alınması için formül arandı. Emniyet Genel Müdürü Gökhan Aydıner vekaleten Ordu Emniyet Müdürlüğü yapan Güler’in Polis Başmüfettişliği görevine atanması yolunda bir yazı yazarak dün akşam saatlerinde İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu’ya gönderdi. Bakan Aksu da gelen yazıyı hemen onaylayarak Güler’i merkeze atadı.

GÜLER MİLLETVEKİLİYLE TARTIŞMIŞTI: Ordu’daki öfkeli kalabalığı ikna etmeye çalışan Güler, kendisine cep telefonundan ulaşan ve adını açıklamadığı bir milletvekili ile tartışmıştı. Telefondaki kişiye "Vekilim" diye hitap eden Güler, kalabalığın dağılmasını isteyen vekile, "Ne yapacağım? Ben bu insanları öldürecek miyim? Gel kendin konuş?" diyerek telefonu kapatmıştı. Telefon yine çalınca da Güler, "En fazla yarın bavulumu toplayıp giderim" diyerek telefonu kapatmıştı.
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı